Inteligentny pokój rasspbery + relay + włącznik bistabilny

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
sedinix
Czytelnik
Czytelnik

Inteligentny pokój rasspbery + relay + włącznik bistabilny

Post autor: sedinix » śr wrz 21, 2016 12:23

Witam

Przymierzam się do remontu w pokoju i w związku z tym mam zamiar go trochę zautomatyzować.

do sterowania włączania/ wyłączania posłuży mi raspberry pi 3 + relay. Głównie chodzi o sterowanie oświetleniem ale do przełącznika mam zamiar podłączyć kilka gniazdek. Na początku napiszę jakich części mam zamiar użyć następnie w jaki sposób chcę wszystko podłączyć. Bardzo prosił bym o wskazówki bądź rady co można zmienić usprawnić lub też co jest złym pomysłem a więc do rzeczy:

1. Raspberry pi 3

2. Relay switch 16 kanałowy LINK

3. włączniki bistabilne LINK

4. włączniki światła dzwonkowe LINK

narysowałem też poglądowy schemat (nie techniczny) jak mam zamiar to podłączyć. Dodatkowo myślałem o zabezpieczeniu każdego z gniazd w 16 kanałowym przełączniku za pomocą bezpiecznika i tutaj nie wiem jakiego bezpiecznika powinienem uzyć czy b6 (6A) wystarczy ? 1 gniazdko 1 bezpiecznik. znajdował by się on przed tym relay'em (chodzi mi o jego zabezpieczenie największe obciążenie jakie przewiduję na slot w przełączniku to TV 42 cale ledowy + komputer z monitorem i może konsola ps4 pytanie czy 6A nie będzie w takiej konfiguracji wybijał.

schemat

Obrazek

Schemat wygląda tak a nie inaczej ponieważ mam zamiar zabezpieczyć się w razie spalenia zepsucia raspberry bądź switcha aby wszystkim sterować manualnie.

Z góry dziękuję za pomoc

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

ODPOWIEDZ