Jak to jest z tym prądem w instalacji 3f

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
junior_991
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: junior_991 » wt lut 11, 2020 9:38

Witam forumowiczów. Jestem początkującym elektrykiem i mam pytanie. Kiedyś kolega sprawdzał mi pompę wody, trojfazową. Na każdej fazie pomiar prądu był 5.5 A. Powiedział, że pompa bierze 5.5 A. Pytanie moje brzmi : czy jego stwierdzenie było słuszne? Przecież każda faza bierze 5.5 A czyli teoretycznie trzeba by dodać te trzy prądy. Proszę o poradę jak to jest z prądem całkowitym pobierany przez urządzeniem i z prądami fazowymi. Pozdrawiam

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

Awatar użytkownika
dawidgta
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: dawidgta » wt lut 11, 2020 16:44

W układzie trójfazowym nie dodaje się razem. Jeśli w każdej fazie płynie prąd 5.5A to suma prądów w układzie trójfazowym jest sumą geometryczną. Więc pobór całkowity jest 5.5A jeśli pomiar został wykonany prawidłowo.

junior_991
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: junior_991 » wt lut 11, 2020 17:11

Dziękuję za odpowiedź

ODPOWIEDZ