Jaki blok rozdzielczy na 35mm2

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Mgr_Inz_KonradR
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Mgr_Inz_KonradR » pt lut 07, 2020 14:36

Dzień dobry!

To mój pierwszy post - zatem tytułem przedstawienia - nie jestem elektrykiem z zawodu, miałem uprawnienia "E", których nie odnowiłem, na co dzień pracuję z "elektryką niskich napięć", jak jeden mój złośliwy wykładowca nazwał elektronikę...

Potrzebuję w rozdzielnicy podzielić przewód YAKY 5x35mm2 na cztery obwody, z zachowaniem przekroju żyły. Mało orientuję się w obecnym rynku aparatury modułowej - stąd i pytanie, jakich bloków rozdzielczych lub złączek użyć. Wejście 35mm2 i co najmniej cztery wyjścia 35mm2. Ponadto nie podobają mi się zbytnio złącza, w których śruba bezpośrednio naciska na żyłę - parę razy widziałem żyły niemal przecięte przez wkręt podczas dociskania. Idealne byłoby złącze jak w "esach", gdzie śruba jedynie porusza element dociskowy.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » pt lut 07, 2020 15:06

Nazywa się to LISTWA ZACISKOWA 4X95/35 - może się koledze przyda takie rozwiązanie ;)
Człowiek uczy się całe życie i ...

PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: PGR Mąkowarsko » pt lut 07, 2020 16:20

https://morek.eu/c/bloki-rozdzielcze-ojl
Nie wiem czy WAGO ma takie zaciskowe.

Mgr_Inz_KonradR
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Mgr_Inz_KonradR » pt lut 14, 2020 21:47

Dziękuję! Ostatecznie stanęło na listwie zaciskowej firmy PA.....

ODPOWIEDZ