Kompresor - problem z siecią zasilania

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
lukasz61433
Czytelnik
Czytelnik

Kompresor - problem z siecią zasilania

Post autor: lukasz61433 » pn mar 29, 2021 20:56

Witam forumowiczów :D

Chciałbym poradzić się was w pewnej kwestii. Mianowicie zakupiłem sobie kompresor z silnikiem o mocy 2.2 kw 230v. I tu zaczyna się problem ponieważ kompresor ma problem z uruchomieniem się a jeżeli pracuje to dobija raz do pełna po czym na dobiciu już nie ruszy albo w ogóle nie dobije do pewnej wartości.

Otóż napięcie w sieci wynosi 235v przy uruchomieniu spada do 170 i zaraz powraca do 220v i im dłużej kompresor pracuję tym bardziej spada ( gdy dobija do 10bar napięcie wynosi ok200v). Jak się uda to dobije do końca a jeżeli upuszczę powietrza i włączy się by dobić to napięcie spada do 170v i silnik buczy i nie może ruszyć.

Energetyka założyła rejestrator w sąsiednim domu i pomiar wyszedł zgodny (95% ze zbioru 10 minutowych średnich). Lecz zauważyłem u siebie że np gdy spawa się migomatem to powstaje asymetria międzyfazowa (faza z której pobierany jest prąd spada do 205v natomiast faza "wolna" wzrasta prawie do 250v).

Robiłem pomiary uziomu i rezystancja wynosi 1.33 ohm. Dodam że migomat był podłączony bezpośrednio z gniazda z licznika (kabel miedziany o przekroju 2.5mm^2). Moglibyście poradzić co zrobić w takiej sytuacji? Pozdrawiam :cool:

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny miernik instalacji elektrycznych

domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

kompresor - problem z siecią zasilania

Post autor: domsat » śr mar 31, 2021 16:29

Trochę off topic, ale masz super uziom i ciekaw jestem jakim miernikiem i jaką metodą zmierzyłeś rezystancję tego uziomu ?

ODPOWIEDZ