Łączenie przewodów obwodu w gniazdku

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Edvin.X
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 05, 2021 9:08

Łączenie przewodów obwodu w gniazdku

Post autor: Edvin.X » wt sty 05, 2021 9:11

Witam. Pytanie może od czapy, ale jak to mówią, kto pyta ... Chodzi mi o łączenie kabli w puszcze gniazdka tzn, mamy zasilanie doprowadzone do puszki i z tej samej puszki odchodzi kabel do kolejnego gniazdka. Czy łączenie obwodu wystarczy zrobić wykorzystując podwójne zaciski gniazdka czy spiąć obwód na 3xWago3P (zasilanie Wejście / zasilanie Wyjście / odejście na samo gniazdko) ? Zaletą drugiego takiego rozwiązania byłoby ograniczenie wibracji styków wynikających z wkładania wtyczki do gniazdka, co może mieć wpływ na impedancję pętli zwarcia w ostatnim gniazdku w łańcuchu, ale z drugiej strony czy to nie przerost formy nad treścią :)?Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 2010
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36

Łączenie przewodów obwodu w gniazdku

Post autor: elmontjs » wt sty 05, 2021 11:26

Rozumiem, ze masz puszki pogłębiane i jest miejsce na dodatkowe złączki. Użycie Wago lub innych złączek, będzie lepszym rozwiązaniem niż łączenie obwodów na zaciskach gniazda.
Człowiek uczy się całe życie i ...

ODPOWIEDZ