Moc przyłączeniowa mieszkanie 90m2, 3 fazy

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Arkos
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Arkos » wt lip 10, 2018 22:57

Witam serdecznie

Zwracam się z prośba o podanie mocy przyłączeniowej, o jaka powinienem wystąpić do mojego dostawcy.

Mieszkanie 90m2, wyposażone będzie w płytę indukcyjna 3 fazową oraz 3 fazowy podgrzewacz wody w łazience wyposażonej w prysznic. Ogrzewacz przepływowy. Oprócz tego przepływowy ogrzewacz wody w kuchni. Tutaj chyba wystarczy 1 fazowy?

Poza tym standard czyli pralka lodówka, ekspres do kawy, zmywarka, jakiś robot kuchenny , piekarnik, mikrofalówka.
Pozostałe pomieszczenia sypialnia, salon , hol -standard

Bede ogromnie wdzięczny za pomoc w wyborze taryfy.

Pozdrawiam

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

ELPat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: ELPat » śr lip 11, 2018 21:04

Myślę że po 25A na każdą fazę wystarczy i zwykła taryfa G11.
Jeśli będzie za mało to można dokupić moc i zwiększyć do 32A. Oczywiście należy wcześniej przygotować instalację na taką ewentualność ;)
Nie biorę odpowiedzialności za to co robisz.

Awatar użytkownika
warlock76
Jestem Elektrykiem
Jestem Elektrykiem

Post autor: warlock76 » czw lip 12, 2018 12:26

ELPat pisze:
śr lip 11, 2018 21:04
Myślę że po 25A na każdą fazę wystarczy i zwykła taryfa G11.
Jeśli będzie za mało to można dokupić moc i zwiększyć do 32A.
Witam
Czlowiek pyta o moc a dostal odpowiedz jaka wartosc maja miec zabezpieczenia przedlicznikowe;)
Według tabel jednego z operatorow: 3f 25A-12,5kW; 3f 32A 16,5kW. Są to moce od jakich zakłada sie wyłączniki nadmiarowo-prądowe bez członu zwarciowego lub taryfowe. Znając moc zapotrzebowania. która napewno znajduje sie w projekcie można określić jaką wartość wpisać w formularzu występując o warunki przyłączeniowe.
Wezwij elektryka!

Darom
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Darom » pt lip 13, 2018 9:06

Witam

Wersje przepływowe (a nie pojemnościowe) podgrzewaczy wody wymuszają relatywnie duże moce - aby uzyskać w miarę komfort użytkowania. Do kąpieli minimum podgrzewacz 12kW, a w kuchni 6kW. Jak założyłem w kuchni 2kW, to w zimę, trzeba było strumień wody ograniczać niemalże do granicy kapania aby ciepła woda była.

pzdr
-DAREK-
谦虚 使 人 进步

ODPOWIEDZ