Montaż przełącznika o wejściu 4A a zasilacz taśm LED

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Jacek.Kwiecień
Czytelnik
Czytelnik

Montaż przełącznika o wejściu 4A a zasilacz taśm LED

Post autor: Jacek.Kwiecień » pt sty 17, 2020 18:05

Wizytowało mnie dziś 2 elektryków, których wezwałem do wymiany standardowego przełącznika na smart Sonoff TX którego zdjęcie parametrów załączam.

Elektrycy zobaczyli, że przełącznik obsługuje około 12m taśmy LED z zasilaczem o oznaczeniach (przepraszam, nie znam się więc tylko pisze co jest na zasilaczu) 100W, 8.8A

Następnie stwierdzili że skoro przełącznik Sonoff ma wejście 4A to się spali i nie można go tu montować. Kolega który ma wykształcenie elektryczne twierdzi że wprowadzili mnie w błąd. Proszę o opinię.
Załączniki
20200117_174734.jpg
20200117_174734.jpg (496.94 KiB) Przejrzano 100 razy

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

Montaż przełącznika SONOFF T1 o wejściu 4A a zasilacz taśm LED

Post autor: EnergoTools » sob sty 18, 2020 13:22

Witam,

Moim zdaniem można zamontować tego sonoff-a. Raczej trzeba zwrócić uwagę na jego parametry wyjściowe, czyli: 100-240V oraz 2A. Tak z grubsza licząc maksymalnego obciążenia powinno wynosi około 200W. Te 4A to należy traktować jako chwilowe przeciążenie.
Przy założeniu, że te odczytane przez Ciebie 100W to jest moc zasilacza LED-ów, a 8.8A to jego prąd na wyjściu.

Nie podłączaj jednak sam. Jeżeli Elektrycy nie chcieli tego zrobić, to prawdopodobnie jest coś czego nie wiem i dlatego nie chcieli wziąć tego na siebie.

Pozdrawiam,
Jacek.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...

ODPOWIEDZ