Ochrona przeciwprzepięciowa rejestratora monitoringu

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Adkus
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Adkus » sob wrz 26, 2020 4:14

Cześć!
Mam taką sytuację, że posiadam rejestrator monitoringu zasilany na 12v oraz kamery. Wszytsko jest zasilane jednym zasilaczem. Czy dobrze się domyślam, że w momencie przepięcia oprócz uszkodzenia zasilacza moze dojsc do uszkodzenia kamer i rejestratora? Niestety przekrój uziemienia wyklucza użycie ochronnika przepięć na szynę :-( co mogę zrobić w takim przypadku?
Czy dorzucenie ochronnika wtyczkowego pomoże w tym przypadku? Jakie polecacie rozwiązanie?

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

st
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: st » sob paź 10, 2020 11:33

Jeśli oczekujesz 100% ochrony to musisz to zrobić systemowo dla całego budynku.
U mnie w rodzinie po uderzeniu pioruna w linię dwa słupy od domu uległy zniszczeniu różne przypadkowe sprzęty, które w sumie były warte kilkanaście tysięcy złotych. W niektórych to był tylko zasilacz, w innych port sieciowy w urządzeniu, płyta główna w telewizorze, a starym telewizorze kineskop się namagnesował i po czasie rozmagnesował.
Czy warto rozważać zabezpieczenie samego sprzętu który nie jest krytyczny i tańszy niż inne sprzęty w budynku?

ODPOWIEDZ