Ogromna prośba o pomoc - wymiana instalacji na miedzianą Łódź

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
electrics
Rozmówca
Rozmówca

Re: Ogromna prośba o pomoc - wymiana instalacji na miedzianą Łódź

Post autor: electrics » pt sty 12, 2018 19:44

Kolego elpapiotr, wyluzuj trochę, bo szukasz zaczepki i nie bardzo wiadomo co chcesz pokazać a potem nie wiesz jak się z tego wycofać z twarzą. Mówię poważnie, że lokal około 60m2 moi ludzie zrobili we czterech przez dzień z bruzdowaniem i rozdzielnicą. Nadmieniam, że tego typu pracę wykonujemy raczej sporadycznie. Natomiast o budowlańcach nie pisałem, że zrobią to w jeden dzień, ponieważ technologicznie jest to niewykonalne. Napisałem, że zrobią sprawnie...

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Post autor: elpapiotr » pt sty 12, 2018 20:07

Witam.
Tylko kolega zapomina, że bruzdowanie i rozdzielnica to nie koniec, by przekazać klientowi instalację do użytkowania, prawda ?
Więc fizycznie mało realne, a kolega się naburmusza.

PS. Nie szukam zaczepki, uważam, że kolega pisze przechwałki, i tyle.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: electrics » pt sty 12, 2018 22:13

Kolego elpapiotr, zapewniam Cię, że mam trochę więcej doświadczenia niż oranżada gwarancji i trochę już robót w życiu zrobiłem a jeszcze więcej nadzorowałem i wiem co mówię. Nie masz przed sobą młodzieńca, któremu możesz swoje dyrdymały opowiadać. Wiem kiedy mam instalacje przekazać i co do tego należy. Tak, gniazdka i wyłączniki oraz lampy zostały zamontowane po pracach ekipy budowlanej, jeśli o to chodzi. Bo tak to się zwykle odbywa, jednak instalacja została wymieniona jednego dnia i o tym pisałem. Czy to jest zrozumiałe?

Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Post autor: elpapiotr » pt sty 12, 2018 22:56

Kolego, pisałeś, że
Mieszkanko 40m2 przez sprawną brygadę 3-4osobową jest do zrobienia w jeden dzień. Wiem, bo moi ludzie takie rzeczy w takim czasie robili.
a tu czas się wydłuża. Trzeba kuć w wielkiej płycie, co już stanowi problem, a i czas pochłania.
I będzie coraz dłuższy doliczając pozostałe elementy instalacji jak pomiary, protokół, jakiś opis, schemacik no i gwarancja/rekojmia. Ale ekipa już nie wróci do tego mieszkania, bo przecież "nie ma sensu takich ludzi trzymać".
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Simcode » sob sty 13, 2018 21:34

Kolego Electris powiem coś bez cienia uszczypliwości w stosunku do ciebie. Taka ogólna mowa.
Wiesz dlaczego w tym kraju mamy się gorzej od tych z zachodu . Bo tam takie mieszkanie robią w 3 dni bez pośpiech spokojnie, dokładnie , z pomiarami . Pracownik pracuje 8 godzin i idzie do domu .

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: electrics » sob sty 13, 2018 23:40

Kolego Simcode, zapewne masz rację, ale my mieszkamy w Polsce i niestety, ale nikt nie zapłaci wykonawcy potrójnie. Oczywiście bardzo bym chciał mieć mniejszy przerób i zarabiać więcej. Głowa wtedy też o wiele bardziej spokojna by była, ale to jest Polska a nie UK lub DDR i musimy się dostosować do naszych warunków. Jeśli mieszkanko o którym mowa, czterech ludzi robiło by trzy dni, wówczas sama robocizna wyniosła by w granicach 5tys. Do tego materiały ze 2tys i już jest siedem. A to jest kwota prawie dwukrotnie wyższa od realnej wartości wykonania tej pracy.

Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Post autor: elpapiotr » sob sty 13, 2018 23:55

electrics pisze:Jeśli mieszkanko o którym mowa, czterech ludzi robiło by trzy dni, wówczas sama robocizna wyniosła by w granicach 5tys. Do tego materiały ze 2tys i już jest siedem. A to jest kwota prawie dwukrotnie wyższa od realnej wartości wykonania tej pracy.
Rozumiem, Ta sama robota w jeden dzień kosztuje ok. 1600,00 zł, ale w trzy dni - już 5000,00.
Dziwna kalkulacja.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.

Awatar użytkownika
Brencik
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Post autor: Brencik » ndz sty 14, 2018 0:28

No jak, przecież płaci swoim Ukraińcom za godzinę więc inaczej być nie może :lol:

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: electrics » ndz sty 14, 2018 10:50

Brencik i elpapiotr, czy wy naprawdę jesteście w jakiś sposób .................?
Skoro jeden dzień za 1600, to chyba jasne, że trzy dni za 4800. Matematyka prosto z podstawówki, około trzeciej klasy. Chyba że Kolega elpapiotr liczy jakoś inaczej...
Kolego Brencik, gdybyś zatrudniał ludzi, to byś tego typu bzdur nie pisał. Oczywiscie, że płacę pracownikom za godziny pracy, tak jak wszyscy w zasadzie pracodawcy postępują i logiczne jest dla mnie, że jeśli mam przedłużyć pracę, którą mogę wykonać w jeden dzień, do trzech dni, to również stawka rośnie proporcjonalnie do czasu. Chcesz powiedzieć Kolego elpapiotr, że ty przez trzy dni też robiłbyś za tę samą stawkę, co za dzień? Gwoli ścisłości, nie zatrudniałem, nie zatrudniam i raczej nie będę zatrudniał Ukraińców ani Białorusinów, ponieważ w ogromnej większości ci ludzie nie nadają się do niczego, co stwierdziłem na niejednej już budowie. Nadają się tylko do nabijania roboczogodzin.

Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Post autor: elpapiotr » ndz sty 14, 2018 11:14

Oczywiscie, że płacę pracownikom za godziny pracy,
Innymi słowy, stoisz z batem nad nimi, bo przecież inaczej nie można. Pracodawca nie może stracić na przedłużającej się realizacji zlecenia.
Biedni pracownicy. A może woły robocze ?
I żeby nie było, że nie znam realiów :
- pracowałem w firmie państwowej
- pracowałem w firmie prywatnej
- byłem również pracodawcą
i wiem, jak wygląda kalkulacja.
Ta sama robota (wyceniona np. na podstawie KNR/KNSR) nie może kosztować raz 5000, raz 1600 zł.
Skąd kolega się urwał ?
Idziesz do klienta i mówisz mu, że albo tyle, albo tyle ?
Litości.
I nie pisz o roboczogodzinach, bo nie masz pojęcia, co ten termin oznacza.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.

Zablokowany