Opłata za prąd w bloku - jedni dużo placą drudzy mało

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
witek17
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 134
Rejestracja: śr mar 27, 2019 10:58

Opłata za prąd w bloku - jedni dużo placą drudzy mało

Post autor: witek17 » czw kwie 30, 2020 19:23

Dodatkowy licznik, za licznikiem głównym. Szeregowo.
https://allegro.pl/oferta/licznik-podli ... 8292001712
Musi ! to fachowiec podłączyć.
Wskazania liczników będą się różnić o energię pobieraną przez ustrój pomiarowy licznika dodatkowego. To kilka watów, ale mnożąc przez liczbę godzin w miesiącu (około 720, zależnie od miesiąca), może wyjść kilka kilowatów.
Ten z oferty jest nielegalizowany, więc tani. Za to nie może służyć do dyskusji z operatorem :) Generalnie będą niewielkie różnice, a przynajmniej powinny być takie w przypadku prawidłowego działania liczników. Nas interesują duże i bardzo duże odchylenia.
Dlaczego? To powiem osobno, po realizacji tego układu i minimum miesięcznych pomiarach.Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

ru-dy
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 09, 2017 7:21

Opłata za prąd w bloku - jedni dużo placą drudzy mało

Post autor: ru-dy » pt maja 01, 2020 10:52

jeżeli ktoś będzie podłączony poza skrzynką rozdzielcza, to ewentualny prąd pobierany przez sąsiada przepłynie poprzez oba liczniki. Nikt nie wie czy ten prąd faktycznie ginie, a jeżeli ginie to w którym miejscu. Jeśli podłącze się gdzieś na "końcu" instalacji, to dodatkowy licznik nic nie pomoże, bo pobierany prąd popłynie przez oba liczniki i ilość kWh się będzie zgadzać.

Daria1984
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 12, 2018 7:26

Opłata za prąd w bloku - jedni dużo placą drudzy mało

Post autor: Daria1984 » czw wrz 10, 2020 8:28

Witam... Mam pecha do elektryków... Jeden od kwietnia co środę będzie i go nima, drugi, stwierdził, że za dużo roboty, a nie ma na to czasu, 3 że jest ok, 4 że mam od nowa zrobić całą instalację w mieszkaniu... (W tym roku mam położone nowe kable w kuchni i dużym pokoju) dochodzę do wniosku, że trzeba było zostawić stara elektrykę... Straciłam wiele tysięcy złotych...
Dochodzę do wniosków, takich, że coś musi być źle włączone w puszkach.. eh.. no cóż jak spłacę kredyt na dotychczasowych (+ materiał) będę musiała zaprosić kolejnego... Znacie kogoś na Śląsku co posiada wiedzę ...

ODPOWIEDZ