Podpanelowy przedłużacz/gniazdko na środku pokoju

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
MCmRO._
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 03, 2020 2:31

Podpanelowy przedłużacz/gniazdko na środku pokoju

Post autor: MCmRO._ » pt kwie 03, 2020 2:45

Cześć!

Planuję w nowym domu postawić na środku salonu stoliczek, który będzie pełnić bazę dla takich sprzętów jak projektor, konsola, fajnie byłoby też móc podładować telefon czy laptopa siedząc na fotelu. Do was przychodzę z pytaniem jak to najlepiej technicznie zrobić? Pod uwagę brałem 3 opcje, mianowicie:
1. Puszczenie przedłużacza pod panelami podłogowymi tak, aby móc go wyjąć w szafce stolika. Tylko tutaj kabel musiałby być płaski? I nie wiem czy może tak leżeć na betonie pod wszystkim + panele potrzebują równej nawierzchni, może jakoś w podkładzie wyciąć na niego miejsce, ale wtedy nie będzie do niego dostępu zbyt łatwego.
2. Wyżłobienie w panelach i przepuszczenie nim przedłużacza. Chyba najprostsze i za razem najbrzydsze rozwiązanie.
3. Zrobienie gniazdka w podłodze lub może bardziej bezpośrednio w stoliczku. Tu jestem zielony w temacie, jak to wygląda od strony technicznej? Nie będzie z czymś takim problemów, jak się za to zabrać?
W załączniku rysunek poglądowy salonu z zaznaczonym na czerwono owym stoliczkiem.

Z góry dzięki za pomoc.
Załączniki
stolik.jpg
stolik.jpg (25.12 KiB) Przejrzano 292 razyPost autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

ODPOWIEDZ