Problem z licznikiem i podlicznikiem - dlaczego nalicza

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Paweł.baks
Czytelnik
Czytelnik

Problem z licznikiem i podlicznikiem - dlaczego nalicza

Post autor: Paweł.baks » ndz lut 23, 2020 18:22

Witam chciałem prosić o w miarę szybką odpowiedź może ktoś będzie wiedział czy tak powinno być a mianowicie wynajmuje mieszkanie gdzie jest licznik i podlicznik mój jest podlicznik a osoby które wynajmują drugie mieszkanie i mają główny licznik mają od jakiegoś czasu problemy z prądem itp a mam do was pytanie bo sprawdzali dzisiaj z właścicielką czy wszystko jest okej po wyłączali wszystko w mieszkaniu ale licznik nadal się kręcił po wyjęciu korka od ich mieszkania też a mój korek od podlicznika był włączony i działał telewizor światło lodówka a po wyjęciu korka od podlicznika licznik główny czyli od ich mieszkania przestał się kręcić i moje pytanie jest takie czy licznik główny powinien się kręcić gdy podlicznik jest włączony? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Problem z licznikiem

Post autor: witek17 » ndz lut 23, 2020 19:01

Cewka napięciowa licznika, która jest non-stop podłączona i przez którą non-stop płynie prąd, niezależnie od tego, czy odbiorca pobiera energię, czy nie, taka cewka pobiera non-stop moc czynną. Nawet do kilku watów, w zależności z której epoki pochodzi licznik.
Rozliczałem kiedyś garaże, jeden licznik do rozliczeń z ENEĄ i 18 podliczników. Te podliczniki pobierały 20-30 % energii wskazanej na liczniku głównym. Owszem, czasem ktoś włączył światło, czasem ktoś flexa użył. Ale cały rok to była głównie pustka w garażach i tylko systematyczne, powolne pobieranie niewielkiej energii przez ustroje pomiarowe podliczników "nabijało" licznik główny.

Awatar użytkownika
elpapiotr
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Problem z licznikiem

Post autor: elpapiotr » ndz lut 23, 2020 19:05

Witam.
Skoro jest licznik i podlicznik, to oczywistym jest, że licznik (główny) będzie naliczał energię z instalacji podłączonej do niego, a więc i tę część, która obejmuje podlicznik.
Pozdrawiam.
Paweł Piotr.

ODPOWIEDZ