Przekrój złączy zaciskowych licznika C52d

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Mgr_Inz_KonradR
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Mgr_Inz_KonradR » pt lut 14, 2020 22:02

Jaki jest maksymalny przekrój przewodu LgY, który w tulejce kablowej da się podłączyć do listwy zaciskowej licznika C52d. Czy 35mm2 wejdzie? Pytam, bo potrzebuję zamówić kompletną szafkę licznikową do wyniesienia licznika poza dom - za parę miesięcy będę planował zwiększyć moc przyłączeniową i wtedy zapewne dostanę nowy licznik - a na teraz wolałbym zostawić ten.

I jeszcze jeden drobiazg - jaką dławnicę dobrać do rury osłonowej PE SV 50mm, tak aby rura w nią weszła? M63 to chyba za mała?

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

Awatar użytkownika
Paniki
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Kontakt:

Post autor: Paniki » śr lut 19, 2020 22:03

Przy licznikach z pomiarem bezpośrednim spotkałem się z zaciskami 16, albo chyba 25mm2 maksymalnie i przy starych jak i nowych.
Blog elektryka, czyli różności, ciekawostki, opisy http://eleserwis.pl

Mgr_Inz_KonradR
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Mgr_Inz_KonradR » pn mar 23, 2020 19:52

Bardzo dziękuję za odpowiedź - no cóż jeżeli tak jest, to trochę szkoda, bo szafkę na złącze i licznik mam już okablowaną, ale nic, zobaczymy co powiedzą panowie z pogotowia.

Co do mojego drugiego pytania - czarna rura RHDPE 50mm spokojnie wchodzi do dławnicy PG63.

ODPOWIEDZ