przesłanie energii na 100 metrów z elektrowni wiatrowej

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
wieslawpas
Czytelnik
Czytelnik

przesłanie energii na 100 metrów z elektrowni wiatrowej

Post autor: wieslawpas » czw mar 29, 2018 20:45

Witam,

poznałem pewnego człowieka który ma przy domu mala elektrownie wiatrową. Przy domu słabo wieje jak postawi dalej to wieje dobrze, ale są duże starty prądu. Jak jest bliżej to ma 17 amper, a jak postawi 100 metrów od domu to tylko 1 amper. Są straty na przewodach. Dokładnie nie wiem, ale myślę że przesyłam 12 v prądu stałego do akumulatora. Jaką prądnica jest zastosowany trzyfazowy silnik od roweru elektrycznego.

Jak to rozwiązać? Myślcem na tym aby zastosować jakiś trzyfazowy transformator dla zwiększenia napięcia do przesłania i drugi do zmniejszania po przesłaniu. Jednak mało jest trzyfazowych transformatorów i są drogie. Może wiec wystarczy zwykła przetwornica z 12 na 230 volt? Albo jak inaczej to rozwiązać?

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

ODPOWIEDZ