Przyłącze domu jednorodzinnego - łączenie PE z N sieci

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
ttbs
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 31, 2020 20:46

Przyłącze domu jednorodzinnego - łączenie PE z N sieci

Post autor: ttbs » pn sie 31, 2020 20:50

Elektryk wykonał przyłącze domu do sieci. Warunki przyłączenia wymagają poprowadzenie kabla czterożyłowego w schemacie TN-C.
Posiadam też własny uziom otokowy, który jest także przyłączony do instalacji odgromowej. Jedna rzecz mnie jednak zastanawia - czy przewód neutralny z sieci nie powinien być połączony w rozdzielni w domu z przewodem PE uziomu?Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

Awatar użytkownika
dawidgta
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Posty: 209
Rejestracja: wt sie 15, 2017 15:48

Przyłącze domu jednorodzinnego - łączenie PE z N sieci

Post autor: dawidgta » pn sie 31, 2020 21:26

Witaj jeśli jesteś pewien że masz zasilanie w układzie TN-C to w rozdzielnicy w domu elektryk powinien przejść z TN-C na TN-C-S powinien wykonać podział PEN na PE-N dwie oddzielne szyny które są ze sobą połączone a szyną PE jest dodatkowo uziemiona twoim uziemieniem otokowy jeśli nie ma takiego połączenia to elektryk zrobił ci wyspę układu zasilanie TN-C a wewnętrzna instalacja w TT.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ