Schemat instalacji w budynku-opinia

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
pirko
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 09, 2021 15:24

Schemat instalacji w budynku-opinia

Post autor: pirko » ndz sty 10, 2021 9:44

Witam
Proszę o opinię odnośnie schematu instalacji elektrycznej według projektu domku jednorodzinnego.Jestem na etapie przygotowania założeń (wybór osprzętu instalacyjnego) i nie wiem czy tak zaprojektowana instalacja jest zgodna z normami w tym zakresie. Na wielu forach oglądałem różne rozwiązania i komentarze co do obecnie stosowanych rozwiązań, wypowiedzi były różne. Jestem przed wystąpieniem z wnioskiem do dystrybutora dostawcy energii (Tauron) a chcę mieć pewność że projekt instalacji spełnia wymogi.
Proszę o ocenę takiego rozwiązania przedstawionego w projekcie.
Pozdrawiam
pirko
Załączniki
IMG_20210109_144250.jpgPost autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 155
Rejestracja: sob wrz 07, 2019 16:17

Schemat instalacji w budynku-opinia

Post autor: PGR Mąkowarsko » ndz sty 10, 2021 10:37

[Ciach]
A tak serio to projekt instalacji elektrycznej jest tylko "na sztukę" bo musi być w projekcie budowlanym aby uzyskać PNB.
Ja zaglądałem do niego raz i tyle. Całą instalcję robi się i tak wg własnych potrzeb i wymagań bo skąd taki projektant wie gdzie będzie żona chciała gniazdo do choinki :D
Ostatnio zmieniony ndz sty 10, 2021 22:03 przez opornik, łącznie zmieniany 1 raz.

pirko
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 09, 2021 15:24

Schemat instalacji w budynku-opinia

Post autor: pirko » ndz sty 10, 2021 13:51

Witam
To w związku z tym, założenia w projekcie swoją drogą a to co zostanie wykonane przez elektryka po wytycznych od żony a elektryk wykona zgodnie z normą zawartą w przepisach, nie podlega weryfikacji czy jest "toczka w toczkę" jak w przedłożeniu projektowym.Rozumiem że instalacja wewnętrzna jest sprawą inwestora a odpowiedzialność za prawidłowość wykonania leży po stronie wykonawcy tejże a ewentualne zmiany nie muszą być konsultowane z projektantem instalacji.Bo przyłącze do skrzynki pomiarowej i WLZ muszą być wykonane ściśle
według projektu i warunkach określonych od dostawcy energii.
Pozdrawiam
pirko

ODPOWIEDZ