Spalona zmywarka

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
maciego
Czytelnik
Czytelnik

Spalona zmywarka

Post autor: maciego » pt kwie 03, 2020 16:57

Dzień dobry,
wczoraj wieczorem wybuchła mi zmywarka. Słychać było strzelenie oraz poszedł zza mebli dym (już była na etapie suszenia). Oczywiście bezpiecznik od obwodu (nr 3) opadł, ale w raz z nim główny.
Mam 3 główne przełączniki: indukcja, gniazda oraz oświetlenie, pod nimi 11 'S' - głównie B16 - pod taki była wpięta linia zmywarki.
Zmywarkę wypiąłem, bezpieczniki włączyłem, ale obwód nr 3 nadal nie działa. Dodatkowo przestało działać pół kuchenki indukcyjnej (wszystko się włącza, ale pokazuje na jednej stronie, że nic na niej nie stoi) i nie grzeje.
Trochę próbowałem czytać, ale jedyne sensowne dla mnie rozwiązanie problemu obwodu 3 to padnięty bezpiecznik.
Odnośnie indukcji to nie wiem jak zmywarka mogła się do tego przyczynić. Chyba, że to było przepięcie z zewnątrz.
Ze względu na obecną sytuację muszę chwile poczekać, żeby sprowadzić do domu fachowca. Ale może da się coś wymyślić tu.
Dzięki i pozdrawiam
Maciek

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

maciego
Czytelnik
Czytelnik

Spalona zmywarka

Post autor: maciego » sob kwie 04, 2020 12:07

Do zamknięcia. Bezpiecznik na korytarzu zadziałał też. Tylko zmywarka do wymiany.

PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca

Spalona zmywarka

Post autor: PGR Mąkowarsko » sob kwie 04, 2020 18:18

heh pewnie dłużej zajęło Tobie pisanie tego posta niż sprawdzenie bezpiecznika... ale takie czasy. Bez internetu ani rusz. :lol:

ODPOWIEDZ