Spalony bezpiecznik?

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
blackcat00
Czytelnik
Czytelnik

Spalony bezpiecznik?

Post autor: blackcat00 » wt lip 16, 2019 7:03

witam,

Montowałem wczoraj lampę w pokoju (najpierw oczywiście wyłączyłem prąd: wyłącznik główny i różnicówkę) i fajnie szybko udało się ją zamontować i po włączeniu prądu lampa ładnie świeci. Po około 1h zauważyłem że w tym pokoju (i tylko w tym) nie ma prądu w gniazdkach (montowałem lampę wiertarką akumulatorową więc dlatego wcześniej tego nie zauważyłem). I tutaj moje pytanie czy padł bezpiecznik (ale nie wiem jak te nowe się sprawdza:-)) czy raczej przewierciłem kabel - w co trochę wątpię bo żyła szła w innym kierunku do lampy niż wierciłem dziury - chyba że pod spodem, głębiej idzie po suficie kabel do gniazdek co by było dziwne.... a dwa wywaliło by mi chyba bezpiecznik na gniazdka a nic się nie stało czy ewentualnie pozostałe sprzęty elektryczne by nie działały prawidłowo bo byłyby przepięcia... Prośba o poradę co może być nie tak.... Elektryk dopiero może będzie w piątek / sobota......

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

blackcat00
Czytelnik
Czytelnik

Spalony bezpiecznik?

Post autor: blackcat00 » pt lip 19, 2019 11:50

Był właśnie elektryk i okazało się że kabel przy bezpieczniku był poluzowany :-)

Awatar użytkownika
roberto
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Spalony bezpiecznik?

Post autor: roberto » pt lip 19, 2019 14:41

Był właśnie elektryk i okazało się że kabel przy bezpieczniku był poluzowany :-)
I to jest najlepszy kierunek działań - zaprosić fachowca!
roberto

ODPOWIEDZ