Uprawnienia i klasyfikacja zawodów szkolnictwa branżowego

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Dawid.Pioś
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Dawid.Pioś » pn sie 24, 2020 17:02

Witam, zamierzam rozpocząć naukę w zawodzie technik elektryk. Do wyboru mam dwie szkoły które oferują mi teoretycznie takie same kwalifikacje jak montaż uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych. W jednej szkole te kwalifikacje sa pod nazwą ELE.02. a w drugiej EE.05.

Takze jedna szkoła oferuje mi EE.05. oraz EE.26 natomiast druga ma napisane ELE.02. ELE.05.

I teraz zastanawiam sie czy któreś z nich sa gorsze? Czyms się różnią? Nie znam sie na tym kompletnie a nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

Awatar użytkownika
dawidgta
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: dawidgta » wt sie 25, 2020 5:22

Witaj szkoła od szkoły zawsze się różni. Inni nauczyciele inny poziom nauczania inna atmosfera itp. Ale jeśli chodzi ko kwalifikacje to niczym się nie różnią pomiędzy tymi szkołami oprócz skrótów nazw.
Kwalifikacja 1: ELE. 02/ EE.05 Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji maszyn i urządzeń elektrycznych
Kwalifikacja 2: ELE.05/ EE.26 Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ