Witam

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
76539gfdrtu

Witam

Post autor: 76539gfdrtu » sob sty 04, 2020 14:09

Witam , jestem nowy więc proszę o przeniesienie tamatu do odpowiedniego działu .Slyszalem ze w styczniu wprowadzono nowe normy PEM wiec zrobiłem sobie pomiary u siebie w domu w domowych amatorskim programem wiec nie wykluczam tez błedów pomiarowych. Prosze o interpretacje kogos kto sie na tym zna. W pomieszczeniu wyłaczyłem wiekszość urządzeń elektronicznych typu komputer, zasilacze itp. Pomiar pokazuje piki . Są to pomiary amatorskie , ale proszę o ocene.

Jezeli ktos sie na tym zna prosze o wiadomosc prywatna, bede mogl udzielic wiecej szczegolow i wyslac screeny bo tutaj nie moge dalaczyc ze wzgledy na za duzy rozmiar pliku.
Ostatnio zmieniony sob sty 04, 2020 14:37 przez 76539gfdrtu, łącznie zmieniany 1 raz.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

76539gfdrtu

Witam

Post autor: 76539gfdrtu » sob sty 04, 2020 14:30

Pomiar jest typowo amatorski wykonany slabym sprzetem ale prosze o interpretacje stanu jaki by przedatawial.

https://ibb.co/mJ1rY5W
https://ibb.co/P1nSM8c

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Witam

Post autor: witek17 » ndz sty 05, 2020 22:44

Wczoraj sporo napisałem, "końputer" się zawiesił i wszystko poszło ...
Więc dzisiaj skrótowo.
Instalacja elektryczna to wielka instalacja antenowa, zbiera wszystko z "eteru", ale sama też emituje.
Styk z mierzonym przewodem musi być bardzo dobry, inaczej oscyloskop pokaże szumy i trzaski na złym złączu.
Wykonaj pomiary wielokrotnie o tej samej porze doby, a właściwie w kilku punktach dnia (głęboka noc, wieczór, rano, po południu, zastanów się dlaczego?). Dobierz skalę, gęstą przy niższych częstotliwościach. Wyższe częstotliwości to prawdopodobnie efekt anteny.
No dobra, starczy :)

ODPOWIEDZ