wymiana instalacji w starym mieszkaniu

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
tmarcu88
Czytelnik
Czytelnik

wymiana instalacji w starym mieszkaniu

Post autor: tmarcu88 » pn cze 29, 2020 19:52

Chciałbym prosić o poradę w sprawnie wymiany instalacji w starym mieszkaniu w kamienicy. Mieszkanie składa się z dwóch pokoi, przedpokoju, łazienki wraz z toaleta oraz kuchni. Mam pewien pomysł na ta instalacje, ale proszę o porady i uwagi co do mojego pomysłu.
Stan aktualny:
Instalacja dwu przewodowa, wszystko aktualnie jest na jednym zabezpieczeniu topikowym 16A. Tyle.
Pomysł na modernizację:
Wymiana instalacji na trzy przewodową rozdział PEN na PE i N został by wykonany za licznikiem. W mieszkaniu zabezpieczenie główne b25A (zabezpieczenie główne przedlicznikowe 25A oraz przydział 25A). Pokoje 1,2 oraz przedpokój zabezpieczone wyłącznikiem różnicowym z członem nadmiarowoprądowym 16A, łazienka na osobnym zabezpieczeniu różnicowym z członem nadmiarowoprądowych wraz ze światłem w łazience bedzie znajdowała się pralka, kuchnia na kolejnym wyłączniku różnicowym z członem nadmiarowoprądowych w kuchni natomiast znajdować się bedzie zmywarka lodówka oraz piec centralnego ogrzewania. Światło w całym mieszkaniu (oprócz łazienki na jednym zabezpieczeniu b10A).

Proszę o komentarze oraz podpowiedzi co sądzicie o takiej instalacji oraz jak można by było można ja wykonać inaczej (lepiej)

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

ODPOWIEDZ