Wymiana przewodu w starym mikserze kuchennym

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
withorlo
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 15, 2020 17:07

Wymiana przewodu w starym mikserze kuchennym

Post autor: withorlo » pn cze 15, 2020 17:32

Dzień dobry,

kilka tygodni temu wymieniłem w starym 20-letnim mikserze przewód zasilający, ponieważ wtyczka była już w opłakanym stanie a mikser ma wartość niech będzie, że sentymentalną dlatego liczę na kolejne 20 lat służby :D. Natomiast żyły w owym przewodzie są nieco cieńsze, (umieszczę pod spodem link do zdjęcia) i zastanawiam się czy nie będzie to stanowiło zagrożenia?

Nowe żyły to te z prawej strony (średnica razem z izolacją ok 1,75 mm, stare mają średnicę na ok 2 mm). Długość przewodu 1,65 m, moc miksera 180 W.
mikser.jpg
https://1drv.ms/u/s!AlFTUrD7V5bpnVW2nJ9NLojkVQmO
mikser.jpg (67.12 KiB) Przejrzano 173 razy
Tak na szybko, nie będąc elektrykiem ukułem, że poniższe obliczenia powinny wystarczyć natomiast... nie mam pojęcia.

Korzystając np. z tej strony: https://www.iovis.pl/?2
Otrzymałem, po podaniu ww danych, taki rezultat:
Maksymalny możliwy prąd =25.6571A przy przekroju S=2.5mm²

czyli, stosując wzór np. ten: I=P/U (180/230), otrzymuję natężenie prądu: 0,78 A, czyli nie powinno być zbyt duże, natomiast jakoś nie jestem przekonany do swoich obliczeń, nigdy czegoś takiego nie obliczałem, ktoś mógłby potwierdzić czy ma to sens :) ?

PozdrawiamPost autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

ODPOWIEDZ