Zaprasowywanie końcówek rurowych na żyłach kabla sektorowego Al

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Mgr_Inz_KonradR
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 17
Rejestracja: pt lut 07, 2020 14:16

Zaprasowywanie końcówek rurowych na żyłach kabla sektorowego Al

Post autor: Mgr_Inz_KonradR » pn gru 21, 2020 22:11

O, i to jest konkret. To musiało być aż tak proste. Bardzo wszystkim dziękuję za naprowadzenie i pomoc. Ceny matryc formujących, bo tego potrzebuję, to raczej killer, ale mam jeszcze trochę grubego płaskownika z C40 - przecież to spokojnie można samemu dorobić.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie
 

LaryP
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 14, 2017 16:07
Lokalizacja: Koszalin

Zaprasowywanie końcówek rurowych na żyłach kabla sektorowego Al

Post autor: LaryP » śr sty 06, 2021 18:44

Małe przekroje kabli obrabiam delikatnie pilnikiem, dopasowując do tulejki. Na tulejkach czarne kreski to miejsca prasowania zapewniające pole powierzchni styku.Połączenie najlepiej zabezpieczyć termokurczem z klejem to zabezpieczy przed korozją AL.Zaprasowując tulejkę, każdy "zapras" wykonać z obrotem i wtedy nie będzie banana. W sytuacjach kryzysowych, brak prasy tulejki szły na dwa młotki. Mufy trzymają do dzisiaj. :-P

ODPOWIEDZ