Zgoda wspólnoty mieszkaniowej na wymianę licznika z 1fazowego na trojfazowy

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Barbara.Natalia
Czytelnik
Czytelnik

Zgoda wspólnoty mieszkaniowej na wymianę licznika z 1fazowego na trojfazowy

Post autor: Barbara.Natalia » pn lut 18, 2019 16:24

Witam serdecznie,
Jestem przed przeprowadzeniem remontu generalnego mieszkania w bloku z wielkiej płyty z lat 80tych. Mam obecnie starą instalacja i zamierzam ją całą wymienić.

W związku z tym muszę wymienić licznik na korytarzu (część wspólna) z 1fazowego na 3fazowy. Zarządca nieruchomości wyraził zgodę na zmianę licznika. Jednak warunkiem uzyskania całkowitego pozwolenia jest zgoda wspólnoty mieszkaniowej ( około 100 mieszkań). Co w przypadku braku uzyskania zgody od mieszkańców ? Czy ktoś już się zmierzył z podobną sytuacją ? W momencie remontu generalnego i wymiany starych kabli muszę zwiększyć moc zasilania i wymienić licznik. Nie jestem w stanie znaleźć nic w kodeksie czy taka zgoda jest wymagana od pozostałych mieszkańców. Jest o mieszkanie własnościowe.

Pozdrawiam,
Basia

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

ODPOWIEDZ