Zmiana obrotów silnika 220V

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
dominik12171
Czytelnik
Czytelnik

Zmiana obrotów silnika 220V

Post autor: dominik12171 » wt sty 14, 2020 16:42

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Wiem, że temat walkowany i próbowałem coś sam wykombinować, ale opisy nie mówią mi kompletnie nic. Mam bardzo stary silnik, z lat 50, a wiec temat raczej dla tych, co się znają. Ja niestety się nie znam, dlatego też proszę Was o pomoc.

Jest szansa zmiany obrotów takiego silnika? Wrzucam zdjęcia tabliczki znamionowej oraz podłączenia kabli.

Mam nadzieję, że to wystarczy i dziękuję za pomoc 😊😊
Załączniki
IMG_20200114_161043.jpg
IMG_20200114_161514.jpg

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Zmiana obrotów silnika 220v

Post autor: witek17 » wt sty 14, 2020 21:28

Można zmienić obroty, ale to zależy od tego, w jakim urządzeniu to pracuje? Albo do czego chcesz to zastosować? Zakres zmiany też nie będzie duży (bez przezwajania) i na dodatek inne parametry silnika się zmienią. Pytanie czy tam gdzie to pracuje (ma pracować) będzie to dopuszczalne? Czy skórka warta jest wyprawki?

P.S. Czy ja dobrze widzę? Niektóre przewody mają uszkodzoną izolację?

ODPOWIEDZ