ISE.pl • Zmiana w projekcie domku jednorodzinnego
Strona 1 z 1

Zmiana w projekcie domku jednorodzinnego

: czw kwie 20, 2017 20:22
autor: Sa1rus
Witam wszystkich,
mam kilka pytań odnośnie nowo budowanego domu:

1. Czy można przesunąć Tablicę rozdzielczą do innego pomieszczenia? dokładnie z wiatrołapu do garażu, tablica byłaby po drugiej stronie ściany, czy da się to zrobić bez zbednej papierologii?
2. Jeśli na projekcie nie ma trasy wlz czy można samemu wyznaczyć trasę? Chodzi o odcinek od licznika do domu na terenie prywatnym. Oczywiście poziomy, piony, katy byłyby zachowane.
3. Czy dla domu jednorodzinnego (przydział mocy 14kW, odległość około 30-35mb) kabel yky 5x10Cu wystarczy? W projekcie jest 5x16 ale założyli ze przydział mocy będzie 16kW.

Z góry dziękuje za pomoc.

Re: Zmiana w projekcie

: czw kwie 20, 2017 20:33
autor: opornik
1. Można.
2. W projekcie budowlanym powinna być wrysowana i uzgodniona trasa i na to powinno zostać wydane pozwolenie na budowę. Jak masz pozwolenie to rób co chcesz ale końca patrz ;) Kabel należy ułożyć zgodnie ze sztuką i normami.
3. 10 Cu teoretycznie wystarczy, wybij sobie z głowy kabel 5x...
Swoją drogą, dlaczego leniuchu nie przeczytałeś tematu Proszę się zalogować aby zobaczyć linki zanim założyłeś nowy?

Re: Zmiana w projekcie

: czw kwie 20, 2017 20:56
autor: Sa1rus
2. Na projekcie nie ma domu naniesionego na dzialke, jest tylko ze wychodzi od przodu domu, a tam zalane schody, potem chodnik i za bardzo nie ma jak. Chciałem poprowadzic go przez dom pod wylewka w arocie do boku działki jakies 80 cm od ogrodzenia, tam skrecic prosto do licznika. Na tej trasie nic nie bedzie, pozatym kabel tylko raz by zakrecal, niebyłby łamany i trasa krótsza.
3. Czytałem od deski do deski :) Elektryk też mi mówił że 10cu starczy w zupełności a 16cu za duzy bedzie, ile ludzi tyle opini :) wazne ze jeden i drugi da rade... i dlaczego mialbym sobie z glowy wybic kabel 5x... ???

Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie

Nie masz u nas konta? Zarejestruj się!

Logowanie