Osobna instalacja elektryczna.

Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego.
Regulamin forum
Jeżeli nie jesteś elektrykiem zadaj pytanie tutaj. Dyskusja na innych forach wymaga odpowiedniego przygotowania zawodowego. Zalecenie aby wezwać Elektryka z uprawnieniami zawsze wynika z troski o Twoje bezpieczeństwo. Jeżeli nie rozumiesz tego co robisz - nie ryzykuj życia!
Grzegorz.Brzeziński
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Grzegorz.Brzeziński » ndz paź 20, 2019 11:56

Witam bardzo wszystkich, jak widać po profilu jestem tutaj pierwszy raz i chciałbym się dowiedzieć kilku informacji od doświadczonych specjalistów.

Otóż chciałbym zrobić dodatkową instalacje elektryczną w domu która byłaby zasilana przez panele fotowoltaiczne, która podłączona byłaby do akumulatorów 12v a następnie zasilała by kilka obwodów z żarówkami 12v. Moje pytanie czy jest to możliwe?

Drugie pytanie to czy jest możliwe zrobienie instalacji opartej na panelach fotowoltaicznych które ładowały by połączone szeregowo akumulatory, a następnie przez przetwornice prąd szedłby do gniazdek. Teraz troszkę numerów i chciałbym żeby ktoś to również sprawdził czy ma to w ogóle rację bytu.

Mając panel 300W w dobry dzień wyprodukuje on ok 2kW/dzień ( 0,3kW * 6-7h ) tym samym lądując instalację akumulatorów ( 2 Aku * 100Ah * 12v = 2,4kW) do pełna. Przetwornica o sprawności 80% dla urządzenia 100W pobierze 120W tym samym to urządzenie z tej instalacji mógłbym zasilać przez 20h.

Jakby ktoś był tak uprzejmy i sprawdził moją ograniczoną wiedzę i poprawić co jest nie tak ewentualnie co trzeba by zmienić/dodać/usunąć :-)

P.S. Proszę o wyrozumiałość :-)

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Grzegorz.Brzeziński
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: Grzegorz.Brzeziński » śr paź 23, 2019 8:13

Ktoś jeszcze na tym forum żyje?

ODPOWIEDZ