Badania po wymianie podzespołów, modernizacji urządzenia?

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » sob gru 29, 2018 22:32

domsat pisze:
sob gru 29, 2018 20:10
Gdyby wszyscy brali sobie do serca to co koledzy tutaj piszecie to zaraz stanęłaby produkcja, która wymaga ciągłego serwisowania. Nie znam przypadku sądowego wykorzystywania tego przepisu, jest martwy i źle sformułowany ‘’
Podzielam jego zdanie. Jeśli koledzy chcą drążyć temat to proponuję nawet dyskusję na jakimś seminarium na Targach Maintenence.
W innym wątku kolego chcesz case study na poważne tematy naszej branży a tutaj nawet nie potraficie we dwoje z kolegą przeczytać ze zrozumieniem kilku postów; w innym wątku naśmiewasz się z podłączenia gniazdka a chwile później piszesz o ganianiu z rurką wodociągową na dachu :D brawo inżynierze
Człowiek uczy się całe życie i ...

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » ndz gru 30, 2018 11:30

Chwalą się koledzy przerabianiem urządzeń elektrycznych nie patrząc na konsekwencje, a temat brzmi:

Zapraszam kolegów do pierwszych wpisów w tym temacie od roku 2005.
Ja już od roku 2004 wykonywałem deklaracje CE na maszyny i uczyłem się tu od was. To wasze wpisy ukierunkowywały mnie w szukaniu podstaw przepisów. Wiem to wymaga czasu, byłem w tej komfortowej sytuacji - za naukę zapłacił pracodawca. Teraz będąc na emeryturze wskazuję wam ile i jakie przepisy obowiązują. Bunt na forum, każdy by chciał dopasować przepisy, interpretacje do swojej działalności.

W roku 2006 w tym temacie napisałem:
STANCA pisze:
ndz paź 15, 2006 10:31
autor: STANCA Wiele nowych rozporządzeń wykonawczych zostało opartych na Dyrektywach Unijnych. Tam gdzie zachodzi bezpieczeństwo ludzi, mienia i zwierząt prawo to jest nieustępliwe.

Musimy się podporządkować nowym prawom. Ciężko, boli. Pewnie mamy stare nawyki, przyzwyczajenia. Zawsze było dobrze a dzisiaj to samo jest na NIE. Buntujemy się.
Koledzy pewne sprawy związane z bezpieczeństwem musimy polubić, albo rozwód z zawodem. Nie może być nowe przepisy a robota po staremu.

Zadam pytanie ilu z kolegów zapoznaje się z dyrektywami?
Po tekstach widzę wielu jest świetnie zorientowanych.
Istnieje jednak pewna grupa tych co pytają o rzeczy oczywiste, które mają odpowiedzi w rozporządzeniach opartych na dyrektywach. Tym pomagamy jak coś wiemy.

Wiem, tej nauki dla przeciętnego elektryka z neonówką czy żarówką jest o wiele za wiele. Czasy ciężkie, walka o przetrwanie.
Jednak chcąc utrzymać się na jakimś poziomie musimy śledzić zmieniające się przepisy i PN.
Nie wstyd jest nie znać, wstydem jest nie uczyć się. rosyjskie przysłowie

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » śr sty 02, 2019 19:22

Na 49 stronie: https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/97507/maszyny.pdf

Włodzimierz Łabanowski

BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWANIA MASZYN
Poradnik dla pracodawców

Str. 49 Rys. 10 Algorytm oceny modernizacji maszyny pod względem bezpieczeństwa
Analiza I ocena modernizacji maszyny pod względem bezpieczeństwa

Jest tu wiele tematów wyjaśnionych . Fakt, niektóre Dz. U. już mają nowelizację, ale to dla chcącego da się odszukać.

Znakomite opracowanie polecam.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

ODPOWIEDZ