Czy mogę zdawać na świadectwo kwalifikacyjne D bez E?

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Nix2
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Nix2 » ndz lut 02, 2020 13:41

To racja, ale to trwa od czasów prl-u niestety i szybko się nie skończy...

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: PGR Mąkowarsko » ndz lut 02, 2020 19:18

Może się skończy jak te wszystkie leśne dziadki wymrą...

Sylwester
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Post autor: Sylwester » ndz lut 02, 2020 20:23

Powodem patologicznej sytuacji jest nie wiek egzaminujących tylko kasa. Tam gdzie trudno zdać nikt nie będzie przychodził. A tak można zarobić na sprzątaczkach wkręcających żarówki czy ogrodnikach. Myślę że bardzo ciekawe by było porównanie ilości zdających pozytywnie na prawo jazdy i na świadectwo kwalifikacyjne.

abmeiz
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: abmeiz » pn lut 03, 2020 15:00

Tu chodzi o coś innego , o odpowiedzialność w razie Twojego wypadku ,lub jak kogoś porazi z Twojej winy .Musisz być tego świadom.

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: luka2nd » pn lut 03, 2020 18:37

abmeiz pisze:
pn lut 03, 2020 15:00
Tu chodzi o coś innego , o odpowiedzialność w razie Twojego wypadku ,lub jak kogoś porazi z Twojej winy .Musisz być tego świadom.
Jak zrobisz komuś instalację nie posiadając świadectwa i tego kogoś porazi prąd, to też będziesz za to odpowiadał.

abmeiz
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: abmeiz » wt lut 04, 2020 8:31

TAK zgadzam się

PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: PGR Mąkowarsko » wt lut 04, 2020 11:05

luka2nd pisze:
pn lut 03, 2020 18:37
abmeiz pisze:
Jak zrobisz komuś instalację nie posiadając świadectwa i tego kogoś porazi prąd, to też będziesz za to odpowiadał.
Ale nie odpowiadam za tą instalację całe życie. W międzyczasie mogą się z nią dziać różne rzeczy, ktoś może ją poprzerabiać itp.

fliziarz
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: fliziarz » wt lut 04, 2020 12:01

luka2nd pisze:
pn lut 03, 2020 18:37
abmeiz pisze:
Jeśli jesteś pracodawcą i Twój pracownik z upr D podpisze wadliwy protokół to on odpowiada a gdy nie ma uprawnień to już Twój problem że dopuściłeś osobę do wykonywania czynności do których nie ma uprawień.

Problem z uprawnieniami jest taki iż istnieje wiele organizacji dających uprawnienia i konkurują one nie jakością a łatwością zdawania.

W przypadku prawa jazdy egzaminator nie jest zainteresowany dużą zdawalnością bo kolejny egzamin to dodatkowa kasa.

I nie pomogą wymogi praktyk, bo to tylko kolejna kasa dla "starych elektryków" za papier, pomijam fakt iż widząc niektóre instalacje wykonane przez "profesjonalnych" elektryków z długoletnim doświadczeniem to może lepiej żeby Ci ludzie w tym nie uczestniczyli.

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: luka2nd » wt lut 04, 2020 19:11

PGR Mąkowarsko pisze:
wt lut 04, 2020 11:05
Ale nie odpowiadam za tą instalację całe życie. W międzyczasie mogą się z nią dziać różne rzeczy, ktoś może ją poprzerabiać itp.
Wiadomo.
fliziarz pisze:
wt lut 04, 2020 12:01
Jeśli jesteś pracodawcą i Twój pracownik z upr D podpisze wadliwy protokół to on odpowiada a gdy nie ma uprawnień to już Twój problem że dopuściłeś osobę do wykonywania czynności do których nie ma uprawień.

Problem z uprawnieniami jest taki iż istnieje wiele organizacji dających uprawnienia i konkurują one nie jakością a łatwością zdawania.

W przypadku prawa jazdy egzaminator nie jest zainteresowany dużą zdawalnością bo kolejny egzamin to dodatkowa kasa.

I nie pomogą wymogi praktyk, bo to tylko kolejna kasa dla "starych elektryków" za papier, pomijam fakt iż widząc niektóre instalacje wykonane przez "profesjonalnych" elektryków z długoletnim doświadczeniem to może lepiej żeby Ci ludzie w tym nie uczestniczyli.
Problem z uprawnieniami jest taki, że żadna z organizacji je wydających nie robi tego na poważnie, a SEP nie jest tu wyjątkiem. Aczkolwiek poziom na pewno by wzrósł, gdyby świadectwa mogła wydawać tylko jedna instytucja - tak jak jest to w przypadku uprawnień budowlanych lub certyfikatu instalatora OZE.

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: electrics » śr lut 05, 2020 9:29

Z tym certyfikatem OZE, to Kolega oczywiście żartuje sobie?
Wiadomym jest wszech i wobec, że takim certyfikatem nie da rady nawet się podetrzeć... Do montowania całej tej fotowoltaicznej ściemy, wystarczą zwykłe świadectwa kwalifikacji, które wydawane są właśnie tak, jak wszyscy wiemy...

ODPOWIEDZ