Impreza plenerowa - przepisy dotyczące instalacji elektrycznej

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
elyyk
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: elyyk » ndz mar 10, 2019 16:07

Dzień dobry.

Pod jakie przepisy podlega sportowa impreza plenerowa? Oczywiście chodzi mi o przepisy regulujące instalacje elektryczne na takich imprezach. Spodziewam się, że jest to tymczasowa instalacja.
Czy to przedstawia PN-HD 60364-7-740:2009, co jeszcze?

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Impreza plenerowa - przepisy.

Post autor: elmontjs » ndz mar 10, 2019 19:29

Człowiek uczy się całe życie i ...

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » pn mar 11, 2019 8:49

Tu coś było przed laty:
https://ise.pl/forum/normy-przepisy-pra ... 43#p150643

https://ise.pl/forum/normy-przepisy-pra ... oiska-8663

Edytuję-dopisuję 20,35

W zeszłym roku odbyła się plenerowa impreza na obrzeżach Wrocławia. Byłem tam z racji uczestnictwa. Wiadomo, gdzie kabelki przebiegały tam zaglądnąłem. Zainteresował się mną jakiś facet i pyta czym tak jestem zajęty patrząc na rozdział energii. Okazało się, był to wykonawca tej prowizorki, zgłosiłem jemu zastrzeżenia co do poprawności instalacji i podłączonych odbiorców.

Stwierdził; mnie interesuje tylko do rozdzielaczy, dalej ja nie odpowiadam co ktoś podłączył. Zaprowadziłem jego po przewodzie, gdzie na drugim końcu była patelnia elektryczna podłączona do dwużyłowego przedłużacza. Pani obsługującej patelnię powiedziałem; to ten pan odpowiada, gdyby coś się stało. Zaprotestował, a na pytanie czy badał końcowe odcinki przedłużaczy co będzie z IPZ przy tych długościach „plątał się w zeznaniach”.
Podajesz zasilanie nawet tymczasowe i nie sprawdzisz czy na drugim końcu jest instalacja dalej bezpieczna?
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

ODPOWIEDZ