Już nie będzie żadnych wątpliwości że trzeba uziemiać krany

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Marcus
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Marcus » czw sty 25, 2007 10:17

Witam!
A ja ,,wyłamię się'' ;-> Ja na miejscu ustawodawcy ,,pojszedbym dalej'' ;-) Powinno się nakazać też uziemianie klamek we wszystkich drzwiach w domu i garażu, bo też są metalowe, zawiasy też. Okna też mają metalowe elementy, UZIEMIĆ!!!
Czy o czymś jeszcze zapomniałem?

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

kafel56
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Post autor: kafel56 » czw sty 25, 2007 15:25

Witam!
w

czy ja dobrze rozumiem, że jeśli przyjdzie nam tego prawa ściśle przestrzegać, to taki np. strażak w akcji gaśniczej będzie musiał zap.....ać z uziemioną metalową sikawką ???..

no to tylko się z tego cieszyć, bo my elektrycy będziemy mieć więcej roboty.:) :) :)

chyba, że wcześniej uziemią ministra .............albo jego doradców :(
Pozdrawiam kafel56

ELPROJK
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: ELPROJK » czw sty 25, 2007 16:33

Witam wszystkich
Chętni do poprawiania Prawa Budowlanego są zaproszeni na stronę PIIB
Zacytuję:
"W Ministerstwie Budownictwa zostały podjęte prace nad nową ustawą Prawo budowlane, związane z potrzebą uporządkowania przepisów normujących działalność obejmującą projektowanie, budowę, rozbiórkę i utrzymanie obiektów budowlanych, a także udział w tych dziedzinach organów administracji publicznej – wobec dokonanych licznych nowelizacji obecnie obowiązującej ustawy z dnia 7 lipca 1994 r.

Prawo budowlane oraz konieczności dostosowania nowych uregulowań w tym zakresie do standardów, zapewniających w szczególności warunki do realizacji programu budownictwa mieszkaniowego oraz absorpcję środków pozyskiwanych z UE na wsparcie realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych w Polsce.

Udostępnione do konsultacji, poprzez umieszczenie na stronie internetowej Ministerstwa Budownictwa, opracowanie „Założenia do projektu nowej ustawy Prawo budowlane” stanowi wstępny etap prac nad nową ustawą, która ma zastąpić dotychczas obowiązującą ustawę - Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r.

Określone w opracowaniu podstawowe cele nowej ustawy, przedmiot regulacji oraz najważniejsze tezy i istota proponowanych rozwiązań, nie stanowią zamkniętego katalogu.

Zamieszczenie opracowania na stronie internetowej ministerstwa służy umożliwieniu wszystkim zainteresowanym podmiotom zapoznanie się z proponowanymi zmianami i zgłaszanie swych uwag w terminie do dnia 10 lutego br.

Uprzejmie zapraszamy do wymiany poglądów i dyskusji.

Tekst Założeń dostępny - http://www.mb.gov.pl/akty_prawne/projek ... 20_1_a.pdf
".
To jest jak gdyby nieprzewidziana odpowiedź na wypowiedź TEODOR_P.
Może coś z tego wyjdzie :) , ale nie był bym tego taki pewny :( .
Jerzy

inteldom
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: inteldom » czw sty 25, 2007 20:43

Marcus pisze: Witam!
A ja ,,wyłamię się'' ;-> Ja na miejscu ustawodawcy ,,pojszedbym dalej'' ;-) Powinno się nakazać też uziemianie klamek we wszystkich drzwiach w domu i garażu, bo też są metalowe, zawiasy też. Okna też mają metalowe elementy, UZIEMIĆ!!!
Czy o czymś jeszcze zapomniałem?

Witaj kolego Markus.
Zapomniałeś o...projektodawcy.
inteldom :lol:

bom
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: bom » sob sty 27, 2007 17:32

Skoro już tak ma być to chyba należy zobligować producentów armatury (myślę o kranach, zworach) do zaopatrzenia tej armatury w zacisk umożliwiający podłączenie przewodów ochronnych. ;-)

Yeti55
Rozmówca
Rozmówca
Kontakt:

Post autor: Yeti55 » sob sty 27, 2007 19:21

Nie zapomnijcie o stykach do połączeń wyrównawczych na metalowych kolanach w plastykowej instalacji wodnej, oraz metalowe uchwyty do kanalizy wykonanej z PCV (oczywiście ze stykiem do podłączenia kabelka, boom na miedź w świecie trochę przygasł, warto jej toichę upchnąć na rynku wewnętrznym
pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
retrofood
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: retrofood » sob sty 27, 2007 21:38

Witam.
A czy dybelki, na których w kuchni będzie powieszone dzieło "gospodyni tym się chlubi, że gotuje co mąż lubi" też trzeba będzie objąć połączeniami wyrównawczymi?
Pozdrawiam.
St.

-----------------------------------------------------
Wypadek to takie dziwne coś, co nie istnieje - dopóki nie nastąpi.

target3
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: target3 » sob sty 27, 2007 23:19

retrofood pisze: A czy dybelki,

koniecznie!
Jak i wkręty i śrubki na kórych wiszą połączenia wyrównawcze,i
metalowe uchwyty odgromówki też proponuję objąć połączeniami
wyównawczymi.
Grzegorz

Awatar użytkownika
piotrg1967
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Post autor: piotrg1967 » ndz sty 28, 2007 11:24

Prponuje połączeniami wyrównawczymi objąć również w kuchni relingi, metalowe suszarki na naczynia, kosze metalowe w szafkach, metalowe nóżki szafek itp. itd. :lol:
Zuzycie miedzi znacznie wzrośnie, ja więcej policzę za wykonanie instalacjii, i wszyscy bedą zadowoleni oprocz inwestora który bedzie mial niesamowitą platanine przewodow wyrownawczych w domu i DUŻO więcej zapłaci za wykonanie instalacji.

Awatar użytkownika
EDI
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: EDI » ndz sty 28, 2007 11:46

Witam!
piotrg1967 pisze: wszyscy bedą zadowoleni oprocz inwestora który bedzie mial niesamowitą platanine przewodow wyrownawczych w domu i DUŻO więcej zapłaci za wykonanie instalacji.

-Wszyscy, ale nie ja.
P.S.
-Ludzką głupotę najlepiej widać u szczytu władzy, (zwłaszcza politycznej i gospodarczej).
-Pozdrawiam!
Edward W. (EDI)

ODPOWIEDZ