Norma PN-HD 60364-6 - ostatnia wersja jest tylko po angielsku

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

norma PN-HD 60364-6

Post autor: Simcode » pn mar 04, 2019 18:51

dawidgta pisze:
pn mar 04, 2019 18:37
Ale jak korzystac z tej nowej jak jest w jezyku angielskim trzeba by bylo znac angielski na poziomie zaawansowanym.
Ale to nie problem PKN, to problem petenta jakim jest każdy z nas. Kiedyś był zapis w ustawie o języku polskim w normach. Ale zapis znikł i pojawił się o języku powołania. Oczywiście wszystko w chwale i trudzie PKN, by oni nie musieli nic tłumaczyć i opracowywać. Tylko kopiuj /wklej. A pieniążki lecą.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

norma PN-HD 60364-6

Post autor: elmontjs » pn mar 04, 2019 20:56

Simcode pisze:
pn mar 04, 2019 17:30
Ale czy wolno wam korzystać z niej? Na naszym forum był już ten temat podejmowany.
Korzystać wolno - jak najbardziej , może powinieneś zapytać, czy powinniśmy się na nią powoływać w protokołach, bo to dylemat.
Ale znając wprowadzone zmiany w 2016 można śmiało ją wpisywać jako podstawę teorii wykonania pomiarów.
Jest jeszcze jeden problem, mianowicie: jak pomiarowiec chce podać klientowi podstawę jakiejś nieprawidłowości wykrytej przy przeglądzie, nie wyobrażam sobie, że zacytuje ją w j. angielskim! Niestety w protokole mamy język urzędowy , nasz ojczysty.
Człowiek uczy się całe życie i ...

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

norma PN-HD 60364-6

Post autor: Simcode » pn mar 04, 2019 21:34

elmontjs pisze:
pn mar 04, 2019 20:56
Korzystać wolno - jak najbardziej , może powinieneś zapytać, czy powinniśmy się na nią powoływać w protokołach,
Aleś pojechał teraz.
elmontjs pisze:
Ale znając wprowadzone zmiany w 2016 można śmiało ją wpisywać jako podstawę teorii wykonania pomiarów.
Przecież zmiany są ogromne bo zmienia całą procedurę opisu w protokole. Wiem ktoś to nazwie dyrdymały ale wymóg to wymóg.
elmontjs pisze:
nie wyobrażam sobie, że zacytuje ją w j. angielskim! Niestety w protokole mamy język urzędowy , nasz ojczysty.
A kto ci zabroni przetłumaczyć sobie nazwy i zrobić własny protokół. Ja takie już widziałem.

Awatar użytkownika
dawidgta
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

norma PN-HD 60364-6

Post autor: dawidgta » pn mar 04, 2019 22:32

No tak najlepiej PKN zmieniac sobie Normy co roku co dwa zeby elektryk musial kupowac I zapoznawac sie z nimi I jeszcze sobie tumacza znalesc a ciekawe ilu elektrykow stosuje sie do tej wycofanej, mysle ze ci co stosuja sie do tej z 2008 roku nie popelnia bledow lecz ci co wogole zadnej nie stosuja

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » wt mar 05, 2019 10:29

Simcode pisze:
pn mar 04, 2019 21:34
Przecież zmiany są ogromne bo zmienia całą procedurę opisu w protokole.
Potrafisz podać te zmiany ?, bo wg mnie to kosmetyka i to bardziej dotycząca badań odbiorczych niż okresowych , ogromu raczej się nie dopatruje :)
Człowiek uczy się całe życie i ...

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: luka2nd » wt mar 05, 2019 22:00

dawidgta pisze:
pn mar 04, 2019 22:32
No tak najlepiej PKN zmieniac sobie Normy co roku co dwa zeby elektryk musial kupowac I zapoznawac sie z nimi I jeszcze sobie tumacza znalesc a ciekawe ilu elektrykow stosuje sie do tej wycofanej, mysle ze ci co stosuja sie do tej z 2008 roku nie popelnia bledow lecz ci co wogole zadnej nie stosuja
To nie PKN zmienia normy, lecz CENELEC. Aczkolwiek jestem zdania, że dopuszczenie sytuacji, w której Polska Norma jest powołana w języku obcym to głęboka patologia. Słuszność miał ten, który stwierdził że nasze państwo istnieje tylko teoretycznie.

ODPOWIEDZ