Proszę o wskazanie normy, jeżeli taka istnieje.

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
potus
Rozmówca
Rozmówca

Proszę o wskazanie normy, jeżeli taka istnieje.

Post autor: potus » czw kwie 15, 2021 21:17

Wydaje mi się, że kilka lat temu ktoś mi pokazywał albo gdzieś czytałem jaki najkrótszy odcinek kabla może być niezabezpieczony na początku tego kabla. Np WLZ (pion) np 5x25mm² w budynku i na piętrze, odpływy, poprzez listwę rozgałęźną, do zabezpieczeń przedlicznikowych np 5x10mm², jeden w prawo i drugi w lewo. Jeden odcinek w prawo od WLZ 2m, i drugi w lewo 5m. Z tego co kojarzę, ten odcinek w lewo 5m, trzeba zabezpieczyć za listwą rozgałęźną. Jeżeli ktoś zna tą normę to proszę o podanie. Z tego powodu, jak mi się wydaje, Energetyka w warunkach technicznych każe zakładać skrzynki Z1 na słupach, przy zejściach do złączy pomiarowych i na budynkach przy wejściach WLZ z sieci napowietrznej do budynku.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny miernik instalacji elektrycznych

ODPOWIEDZ