Przełącznik wyboru Sieć-agregat

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
VOLTT
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Przełącznik wyboru Sieć-agregat

Post autor: VOLTT » ndz sty 07, 2018 13:34

Witam

Mam pytanie gdyż nigdzie nie mogę znaleźć przepisu który by regulował typ przełącznika siec-agregat.Na rynku jest wiele typów tych przełączników tylko który jest dopuszczony do zainstalowania

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Re: Przełącznik wyboru Sieć-agregat

Post autor: domsat » ndz sty 07, 2018 21:51

Nie proś kogoś o przepis, ale pomyśl samodzielnie !

domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Re: Przełącznik wyboru Sieć-agregat

Post autor: domsat » pt sty 12, 2018 22:03

Nie ma przepisu na przełącznik sieć - agregat. Mówimy oczywiście o ręcznym przełączniku do agregatów małej mocy stosowanych np w domkach. Tauron na swojej stronie podaje wymagania dot. instalacji agregatu w obiekcie, można się wzorować. PGE - nic nie znalazłem. Jako przełącznik polecam typ PRZK Spamel. Nazywa się on przełącznik źródeł zasilania. Ma m.in.wymagane 4 tory = 3xL+N. Jest dostępny na 63-80-125 i 160A. Na pewno jest akceptowany przez PGE. Podobny jest ABB z serii OT..4.. Nie polecam przełączników I-0-II krzywkowych i modułowych.

ODPOWIEDZ