Zmiana normy sprawdzeń (odbiorczych) PN-HD 60364-6:2008

Regulacje prawne w odróżnieniu od wiedzy technicznej nie zawsze są logiczne. Dyskusja wątpliwości pozwala na poprawną ich interpretację.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Re: Zmiana normy sprawdzeń (odbiorczych) PN-HD 60364-6:2008

Post autor: Simcode » czw sty 25, 2018 21:42

luka2nd pisze:Pytanie, czy nowa wersja normy wprowadza jakieś istotne zmiany - bo jak znam życie, to aktualizacja polega na kosmetycznej zmianie szyku zdania definicji w części ósmej objaśnienia do strony czwartej
To jest kolega w wielkim błędzie.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: e-sparks » czw sty 25, 2018 22:48

Języka angielskiego się uczę ale norm nieprzetłumaczonych na polski stosował nie będę !!!
Niech te "leśne dziadki" z PKN zaczną poprawnie tłumaczyć normy to wtedy będzie inna rozmowa, w POLSKIM języku.
Z wielu tak mówiących polskie buractwo wychodzi, wszak nasz wielki wieszcz kiedyś pisał:
A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
Ale:
Powodem stwierdzenie nie była u niego chęć pisania wyłącznie po polsku, lecz braki w wykształceniu i znajomości powszechnej wówczas łaciny.
Zaś dzisiaj powodem do buńczucznego pokrzykiwania jest niechęć do jakiejkolwiek nauki (mowa tutaj o elektrykach tylko), nie tylko języków. Niechęć również do stosowania się do uznanych standardów i norm pisanych. Potem już tylko stwierdzenie: przecież normy nie obowiązują....
A skoro nie obowiązują , to co Was obchodzi, w jakim języku i dlaczego zostały wydane?

Już rok temu pisałem w tym wątku o zmienionych treściach wzmiankowanej normy.
Stawiam dolary przeciwko orzechom, że jak już zobaczycie przetłumaczoną normę, będziecie rozwodzili się nad poprawnością tłumaczenia, pomimo nieznajomości języka oryginału i to tylko po to, aby zabłysnąć na forum, albo będziecie płakali nad załącznikami z listą elementów do sprawdzenia PRZED pomiarami.
Bo przecież nie będzie Niemiec (och sorry: Angol) pluł nam w twarz...
Pozdrawiam, Wiesław

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » pt sty 26, 2018 10:36

e-sparks pisze:Z wielu tak mówiących polskie buractwo wychodzi...
e-sparks pisze:...że jak już zobaczycie przetłumaczoną normę, będziecie rozwodzili się nad poprawnością tłumaczenia, pomimo nieznajomości języka oryginału i to tylko po to, aby zabłysnąć na forum
Tylko , że błędy w tłumaczeniu normy na światło dzienne nie wyciągnęło , jak to kolega mawia... buractwo , tylko tutejszy autorytet : dr Musiał . A swoją drogą ciekaw jestem, czy kol. e-sparks tak dobrze zna j. angielski-techniczny i potrafi sobie normę bezbłędnie przetłumaczyć ?

Zawodu elektryka nie wykonują sami inżynierowie, którzy i tak w większości znają język obcy tylko pobieżnie, więc nie ma co się spodziewać że za chwile koledzy nie bedą krzyczeć:
e-sparks pisze:przecież normy nie obowiązują....
!
tylko najzwyczajniej w świecie przestaną je stosować , w najlepszym wypadku pozostaną na tych wycofanych , ale polskojęzycznych.
Człowiek uczy się całe życie i ...

Awatar użytkownika
piotrg1967
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Kontakt:

Post autor: piotrg1967 » wt sty 30, 2018 18:33

"kolega" e-sparks przywołał moje słowa używając niewybrednych inwektyw wobec mojej osoby.
Buractwo to dopiero wychodzi z jego wypowiedzi !
Nikogo na tym forum nie obrażałem ale chyba przyjdzie niedługo na to pora czytając takie "fachowe" wypowiedzi!
Pewnie "kolega" e-sparks pozjadał wszelkie rozumy i zna języki biegle w dziedzinie techniki.
Ja, jak chyba większość elektryków, nie jestem tak obeznany w języku angielskim technicznym czy też niemieckim technicznym i mam prawo, wykonując swój zawód w tym kraju, mieć dostęp, nawet płatny, do aktów normalizacyjnych w swoim ojczystym języku!
I to tyle w temacie bo nie chcę bić piany.
"Ceń słowa! Każde może być twoim ostatnim."
S.J. Lec

ODPOWIEDZ