Elektryk i Polski Ład

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
ODPOWIEDZ
domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Elektryk i Polski Ład

Post autor: domsat » pn maja 17, 2021 17:51

Czy ktoś z elektryków prowadzący 1-osobową działalność gosp. przeanalizował Polski Ład pod kątem zwiększenia / zmniejszenia obciążeń ? Wśród rzemieślników jest rzesza takich osób wykonujących mnóstwo usług budowlanych, teleinformatvcznych itp. Czasami większą robotę biorą na spółkę. Taka działalność ma swoje dobre strony. Sam w pewnym okresie ją prowadziłem. Obecnie jako emeryt mnie to już nie dotyczy.
Proszę o opinie, ale bez wtrąceń politycznych.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny miernik instalacji elektrycznych

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Elektryk i Polski Ład

Post autor: luka2nd » pn maja 17, 2021 22:02

Nie miałem jeszcze czasu analizować, bo codziennie wracam do domu w okolicach 21, ale najbardziej niepokoi mnie zapowiedź braku możliwości odliczenia składki zdrowotnej od PIT. Wiem, że miało być bez wtrąceń politycznych, ale jakoś nie wierzę w dobre intencje autorów tego pomysłu.

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Elektryk i Polski Ład

Post autor: elmontjs » pn maja 17, 2021 22:23

domsat pisze:
pn maja 17, 2021 17:51
Proszę o opinie, ale bez wtrąceń politycznych.
Bez wtrąceń politycznych ? ...Kolego , to czysta polityka dźwigana na plecach mikroprzedsiębiorstw. To kilka nic nie kosztujących obietnic a reszta na koszt małej grupy rzemieślników, która jest za mała żeby się postawić a poparcia od reszty społeczeństwa nie uzyska ...bo to przecież "krwiożerczy kapitaliści i trzeba dołożyć im podatków". Dużo by się rozpisywać, ale szkoda nerwów.
Człowiek uczy się całe życie i ...

marcin225
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Elektryk i Polski Ład

Post autor: marcin225 » śr maja 19, 2021 17:06

Nie zapominajcie , że wysokość składki zdrowotnej ma być 9% od dochodu...

Awatar użytkownika
macbrz
Jestem Elektrykiem
Jestem Elektrykiem
Kontakt:

Elektryk i Polski Ład

Post autor: macbrz » pt maja 21, 2021 14:17

Jak dochód będzie 10 to 9%składka
Jak będzie 20 to też 9% składka, itd.
Obywatel elektryk żeby zarobić 10 miesięcznie to musi strasznie zasuwać i wtedy na starość będzie dużo chorować. Stąd chciwość musi być kompensowana większym zniechęcaniem do wysiłku. Ale zdrowie będzie lepsze.

Jak będzie chciał zarobić 20 to też dobrze bo na starość na pewno nie obciąży funduszu emerytalnego.
Jak pójdzie na urlop, to nic nie zapłaci bo nic nie zarobi, aha na ZUS, to można do Bociana lub MR Hajsa.

Spotykam chłopaków, bo dziewczyn raczej mało na budowach.
Zasuwają ile się da, żeby coś odłożyć, czegoś się dorobić, metoda intensywna dla twardych ludzi.
I słyszą Pana Premiera, że zarabiają za dużo.

Ale przecież programy socjalne, dopłata do mieszkania, premia za dzieci skompensują te straty
A że to z tych składek które oddadzą to właśnie polityka.

Obecny Polski Model Gospodarczy ciąży do hodowli obywateli którzy w perspektywie maja pracować na etacie. Najlepiej w firmie zagranicznej.
Chociaż chyba dorobimy się niedługo i polskiego czebola.

marcin225
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Elektryk i Polski Ład

Post autor: marcin225 » śr wrz 22, 2021 7:53

No to łaskawcy chcą "obniżyć" składkę zdrowotną dla liniowców do 4,9% od dochodu... Krew człowieka zalewa normalnie. Przyjdzie płacić kilka razy więcej albo kasę na lewo brać bez faktur ;/ i modlić się żeby ktoś nie podpier... Inna opcja dla mniejszych elektryków to przejście na ryczałt i robienie bez materiałów za samą robociznę. Ogólnie słabo to wszystko wygląda:

- podwyżki energii będą duże (dla firm oczywiście większe)
- podwyżki gazu
- podwyżki podatków dla przedsiębiorców

Za tym wszystkim pójdą podwyżki wszystkiego + wzrost cen usług bo przecież nikt do interesu dokładał nie będzie. Ludzie sami zaczną robić większość rzeczy (hydraulika, elektryka itp) żeby zaoszczędzić na fachowcach. Na rynku zostaną duże firmy / korporacje .

ODPOWIEDZ