Kto jest elektrykiem ?

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Kto jest elektrykiem ?

Post autor: STANCA » pn lis 19, 2018 22:02

13 lat temu napisałem:
https://ise.pl/forum/normy-przepisy-pra ... 786#p60786
STANCA pisze:
ndz lis 27, 2005 10:23
Z logicznego punktu widzenia wiele racji ale?

Widząc ile pseudo elektryków chodzi po tym świecie z neonówką, jedynym urządzeniem (do mierzenia napięcia), nie forsowałbym tego zapisu.

Moim zdaniem:
Nie dopuszczać do egzaminu ludzi bez wykształcenia kierunkowego.
Egzaminy powinny być w formie testów i I rozwiązywania problemów.

Na uprawnienia "D" można by zdawać po kilku latach praktyki
Podpis pod protokołem dopuszczającym do eksploatacji urządzenia i instalacje osoby z doświadczeniem "D".

Przyznaję rację, że wiele komisji boi się że klient znajdzie sobie inną komisję i im kasa nie wpłynie. Obniżają poprzeczkę. Teraz jest to często przeskakiwanie poprzeczki położonej niejednokrotnie na ziemi.

Za knoty nikt nie może zabrać uprawnień. PN drogie i wielu przez całe życie na oczy nie widziało.

Widać jaki jest udział na forum w tematach gniazdko, wtyczka i schodowy a ilu dyskutantów w ambitniejszych tematach. Tu widzimy poziom uczestników, ilu piszących, a ilu czytających. Uprawnienia raz na zawsze dołożą nam jeszcze więcej ludzi niedouczonych do zawodu.

Słownik terminologiczny elektryki
cytat z PN-IEC 60050-826:2000
Dział 826-09 klasyfikacja osób

osoba wykwalifikowana-0soba mające stosowne wykształcenie i doświadczenie zapewniające jej unikanie niebezpieczeństw i zapobieganie ryzyku, jakie może stwarzać elektryczność.

Tylko komisję egzaminacyjne nie chcą tego przyjąć do wiadomości i po kolei jak się ludzie zgłaszają rozdają uprawnienia.

Zapytałem mojego egzaminatora kiedyś czy łatwo zostać np. kominiarzem. Tu potrzeba sporo terminować by po egzaminach i praktyce można było wydawać decyzje o instalacjach.

STANCA
STANCA egzaminator OZE
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Kto jest elektrykiem ?

Post autor: STANCA » sob gru 29, 2018 11:35

ANEGDOTA
Idzie ulicą do lekarza elektryk tak sobie głośno mówi; iść nie iść, iść nie iść. Bo jak sobie wspomnę , że on może być takim samym doktorem jak ja elektrykiem to lepiej nie iść.

Wynalazł STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Kto jest elektrykiem ?

Post autor: electrics » śr sty 23, 2019 16:10

No, dobra, dobra. Nie każdy lekarz jest doktorem. Tak samo jest z elektrykami...

ODPOWIEDZ