Miernik rezystancji izolacji

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
ODPOWIEDZ
Marcus
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Marcus » pn gru 09, 2019 8:35

Witam
Czy ktoś z Państwa może powiedzieć coś o mierniku rezystancji izolacji MS5205 ?
Ostatnio natrafiłem na ten miernik i zastanawiam się, czy zakup jego jest godny polecenia. Cena wydaje się względnie niska, co budzi moje podejrzenia co do jakości i niezawodności.
Może ktoś z Państwa wie coś więcej o tym mierniku, będę wdzięczny za informację.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

Nix2
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Nix2 » sob gru 21, 2019 11:02

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Simcode » sob gru 21, 2019 18:49

Nie mam go, ale. Cytat;
Zasilanie: 8 sztuk baterii AA (NEDA 15A lub IEC LR6), czas pracy 1000 godzin. Przy pomiarze izolacji przyrząd może wykonać przynajmniej 1000 pomiarów w temperaturze pokojowej. Standardowymi pomiarami są testy 1000V przy obciążeniu 1MΩ w cyklu pracy 5 sekund załączony i 25 sekund wyłączony.
Słabe to, krótki czas jak na niektóre pomiary. No i jeszcze i brak ładowania z pozycji przyrządu.

Nix2
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Nix2 » ndz gru 22, 2019 12:25

Zawsze można użyć akumulatorków AA ( jeśli to będzie potrzebne to wersji aku 1,5V a nie 1,2V) jeśli pomiarów będzie dużo.

Marcus
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Marcus » pn gru 23, 2019 8:45

Dziękuję za odpowiedzi (powiem szczerze, że traciłem już nadzieję, że ktokolwiek odpowie na moje pytanie).
Miernik potrzebny mi jest sporadycznie. Jestem elektrykiem, pracuję w zawodzie (stosowne uprawnienia mam), ale na co dzień nie wykonuję pomiarów. Czasami jest jednak potrzeba coś dorobić, przerobić i po tym, jak dobry zwyczaj nakazuje, sprawdzić, czy wszystko gra - wykonując pomiary. Czasami zdarza się, że jakiś znajomy prosi o przysługę i człowiekowi nie wypada odmówić, ale bez przyrządów do wykonania pomiarów rzetelnie nie można niczego zrobić, bo nie ma jak sprawdzić. Można oczywiście pożyczyć przyrząd, ale nie zawsze jest taka możliwość, a też z drugiej strony dobrze mieć przyrządy pod ręką, dostępne w każdej chwili.
Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt :-)

Nix2
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Nix2 » ndz gru 29, 2019 15:31

To jak Kolega kupi miernik i go potestuje ( ten lub inny), to proszę o krótką recenzję :)

pzdr Nix

ODPOWIEDZ