Montaż przewodu typu YDYp

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
ODPOWIEDZ
armati
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: armati » sob sie 22, 2020 17:42

Witam
Czy ktoś miał doczynienia z zszywaczem DeWalt DCN701D2
Zszywacz jest na izolowane zszywki chciałbym takim urządzeniem mocować przewody na pustakach pianowych

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny wskaźnik w super cenie

PGR Mąkowarsko
Rozmówca
Rozmówca

Montaż przewodu typu ydyp

Post autor: PGR Mąkowarsko » sob sie 22, 2020 21:15

"Akumulatorowy 18V zszywacz do prowadzenia instalacji elektrycznej 2x2Ah DeWALT DCN701D2 Charakterystyka: Zszywacz DCN701 jest przeznaczony do układania instalacji elektrycznej w budownictwie szkieletowym, oraz na wszelkiego rodzaju konstrukcjach drewnianych. Zdecydowanie przyśpiesza prace montażowe.Zszywacz Dewalt DCN701 został zaprojektowany specjalnie z myślą o elektrykach.".
Google nie gryzie, naprawdę

armati
Czytelnik
Czytelnik

Post autor: armati » sob sie 22, 2020 22:59

Ok fajnie dziekuje za ogólne wiadomości tyle wiem pytam czy ktoś to testował w pustakach pianowych.
Zakładam ze używasz i możesz sie wypowiedzieć albo podeśli mi wypowiedz jakiegoś użytkownika skoro google nie gryzie.

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: witek17 » wt wrz 01, 2020 6:33

Nie próbowałem, ale mam pewność, że się nie sprawdzi w pustakach. To materiał wybitnie kruchy. Zszywki nie dość że krótkie, to przy byle ruchu przewodu odlecą. Jeżeli chcesz poeksperymentować, to ja, jako wynalazca :cool: sugeruję dobry pistolet klejowy. Kleić w miejscach z usuniętym pyłem, np. pędzlem, odkurzaczem.
Koniecznie napisz na priv o wynikach :) To pomysł, niekoniecznie musi się sprawdzić, praktyka to zweryfikuje.
P.S. Możesz się odwdzięczyć wypowiedziami w moich tematach :cool:

marcin225
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: marcin225 » wt wrz 01, 2020 7:03

Montaż na klej już od wieków znany i praktykowany więc żaden to wynalazek :D

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: witek17 » wt wrz 01, 2020 8:52

Bardzo możliwe :) Aczkolwiek nie wiedziałem o tym i sam to wymyśliłem. Takich sytuacji jest mnóstwo, wymyślasz coś, a to jest już znane. Sprawdza się ta metoda?
Osobiście polecam, szczególnie podczas pracy na dworzu, w zbliżające się chłodne dni, napój typu kawa rozpuszczalna + rozpuszczalne kakao. Osobiście stosuję jedną łyżeczkę kawy i trzy kakao. Nie jest tak mocny jak kawa, nie "wali w dekiel" :), a świetnie rozgrzewa. Można nosić w termosie. Dlaczego o tym piszę? Bo sam go odkryłem. Niestety nie byłem pierwszy, w "spożywce" przetestowano już chyba wszystko :D Niemniej gdybym sam tego nie wymyślił, pewnie do końca życia bym nie spróbował tej mieszanki. Z jakiegoś powodu nie jest to u nas znane i popularne.

witek17
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: witek17 » wt wrz 01, 2020 15:41

Wracając do tematu zszywek. To propozycja do sprawdzenia. Może się sprawdzi? Idziesz wzdłuż rowka i kładziesz "kleksy" z kleju, ale takie bardziej jak malowanie farbą, duże, szerokie, ale dosyć cieńkie. Jak skończysz, to klej już zgęstnieje. Wtedy zakładasz kabel i zszywasz tym zszywaczem. W kleju zszywki powinny (?) się trzymać wystarczająco dobrze, by móc potem bez przeszkód zakończyć pracę.
W zaawansowanej formie dobre by były podkładki z tworzywa sztucznego, przyklejane klejem na gorąco. Cieńkie, na tyle mocne, by zszywki nie wypadały, na tyle słabe, by dały się przebić.

marcin225
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: marcin225 » śr wrz 02, 2020 8:15

witek17 pisze:
wt wrz 01, 2020 8:52
Sprawdza się ta metoda?
\

Sprawdza się. Niektórzy wykonawcy potrafią całe budynki tak zrobić , koniec końców i tak potem na to idzie tynk, a z klejem raz, że o wiele szybciej, a dwa, że można bardziej przewód wypłaszczyć. Dodatkowo, odchodzi cały syf związany z wierceniem otworów. Oczywiście co pewien czas dobrze dać uchwyt no i obowiązkowo na suficie w miejscu gdzie ma być wypust na oprawę.

ODPOWIEDZ