Pomagać - nie pomagać, hmmm

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dawidgta
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: dawidgta » wt sty 08, 2019 22:29

Miałem okazję widzieć kuchenkę gazową podłączoną za pomocą wężyka do wody!
Może jakby było takie forum to ten ktoś dowiedziałby się, że tak nie można.
Zrób sam, zawsze było i będzie. Jedni robią z ciekawości bo lubią majsterkować, inni bo nie mają pieniędzy na fachowca. Edukować zawsze należy niezależnie czy to piekarz lub lekarz.

Może i kolega widział taką sytuację tylko Pan Stanca ma rację kogoś kto myśli że wystarczą dwa przewody żeby zasilić żarówkę jest w błędzie czasem elektryka dla kogoś z wieloletnim stażem nie jest prosta dlatego jest to forum żeby wzajemnie sobie pomagać ale w dziale "Nie jestem elektrykiem" kolegów uświadamiać. Czasem popełniamy błąd ucząc lajków elektryki bo oni i tak zrobią po swojemu.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: electrics » sob sty 12, 2019 11:50

To dwa przewody nie wystarczą, żeby zasilić żarówkę???

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » pn sty 14, 2019 18:40

autor: electrics To dwa przewody nie wystarczą, żeby zasilić żarówkę???

Zapewne się domyślasz, wchodzę po tynkarzach, którzy "kładli" w salonie przewody i widzę dwie żyły na suficie, gdzie w Dz U nr 75 poz 690 z 2002 r z p. zm. rozdział 8
Instalacja oświetleniowa w pokojach powinna
umożliwiać załączanie źródeł światła za pomocą łączników wieloobwodowych.

Spełnili życzenie klienta, miało być tanio!!! :)
Wracajmy do tematu.
STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » pn sty 14, 2019 19:10

Przeniosłem z innego tematu:
Polska bez elektryków?

autor blank2 pisze: ↑
14 sty 2019 18:53
Wszyscy płaczą że nie ma elektryków, ale jak ktoś o coś zapyta to albo mówicie weź fachowca albo numer normy do której i tak nie ma dostępu bo płatna. Młodzi olewają taką "społeczność"

autor: elmontjs "Przedstaw się jako elektryk - pomożemy. A co do norm, niestety chcąc być czynnym elektrykiem, musisz w nie zainwestować , jak nie w normy to zostaje Ci poszukać dobrych opracować, są darmowe w internecie i trzeba jednak to wszystko przeczytać i przyswoić. Każdy z tej społeczności to musi przejść. Już nie raz tu podawałem ten link, podam raz kolejny: https://bezel.com.pl/ "

Czołem młody, jak sobie to myślisz, elektrycy mają kupować normy po to, by opowiadać co w nich zostało napisane, kopiować nie wolno? Podajemy nr norm, linki do stron, gdzie i czego się uczyć, ale czytać na głos nie będziemy. To jest forum zawodowe i pomagamy ludziom związanym z zawodem, uczniom, studentom i młodym elektrykom. Tym spod znaku "ZRÓB TO SAM" to jednak trzeba wypowiedzi dostosowywać do wiedzy i ostrzegać o zagrożeniach.

Znajdźcie mi forum dla amatorów gazowników, mam zamiar amatorsko przerobić instalację gazową w domu. Nie posiadam w tym kierunku uprawnień, wiedzy, narzędzi i urządzeń pomiarowych, chcę zrobić sam by było taniej :)

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

ODPOWIEDZ