Punkt wypustowy przyłączenia rozdzielni.

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
jacasquad
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: jacasquad » ndz gru 30, 2018 23:55

Otrzymałem od jednej z firm konkretną odpowiedź na moje pytanie cyt.: „ montaż osprzętu rozdzielni 12-18 modułów cena od 800 do 100 zł brutto. W przypadku 17 modułów 960 zł brutto.Cena zawiera montaż modułów na szynie TH, połączenia między modułami wykonane linką z tulejkami, podłączenie obwodów gniazd, oświetlenia. Cena za samą robociznę. „ Dodam tylko, że firma ze Szczecina.
Tak więc dzięki za próbę pomocy.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: e-sparks » pn gru 31, 2018 16:25

jacasquad pisze:
ndz gru 30, 2018 21:14
bez pomiarów )
No proszę - następny rzeźbiarz w g... (znaczy w kupie).
Bez pomiarów, czyli bez sprawdzenia, czy poprawnie wykonano połączenia obwodów, a nawet bez sprawdzenia co znajduje się w danym obwodzie - gniazda, oświetlenie, czy może boiler 4kW?

Ja za "obszycie" normalnej tablicy w domu jednorodzinnym (40-60 pól) doliczam klientowi 1500 złotych robocizny, w mieszkaniu w bloku równie dobrze to może być 1000 złotych plus materiały, a tych cena może się różnić nawet o 50-100%.
A może elektryk oferujący Ci usługę za 1300 złotych jest wart swojej ceny? Może tak organizuje wnętrze tablicy rozdzielczej, że nie ma tam makaronu? Może wszystkie przewody są ładnie i równo ułożone oraz powiązane?

I na koniec jeszcze jedno: dzisiaj jest rynek wykonawcy, to on ustala cenę, jeśli się to komuś nie podoba, niech poszuka tańszego, a nie płacze na forum że drogo...
Pozdrawiam, Wiesław

Awatar użytkownika
EnergoTools
Administrator forum
Administrator forum
Kontakt:

Post autor: EnergoTools » wt sty 01, 2019 15:48

Podsumowanie tematu: Mamy wolny rynek i cena za usługę jest kwestią umowy. Zwykle jest ona wypadkową wielu czynników, i jeżeli chcemy coś zrobić szybko, dobrze i tanio - to możemy wybierać tylko dwie dowolne cechy. Zachęcam do niepodawania żadnych kwot na forum, ponieważ zwykle nic dobrego z tego nie wynika.

Pojęcie punktu czasami bywa pomocne, czasami nie. Jeżeli jako inwestor mamy zaufanie do standardów technicznych stosowanych przez Elektryka to pytajmy o cenę za całość oraz nasze bezpieczeństwo.

Instalacja elektryczna jest podstawą całego naszego elektrycznego życia w domu i powinna być zrobiona z najwyższą starannością. Zwykle robimy ją na dłuższy czas, często nie wiemy jakie odbiorniki będziemy z niej zasilać. Jedno jest pewne wiele obszarów działalności naszego życia będzie od niej zależeć i najczęściej ich waga będzie o wiele większa, a czasem niemożliwa do przeliczenia na złotówki.

Z poważaniem,
Jacek.
Jacek Gońka (Admin)
EnergoTools jest operatorem ISE.pl - aby być Elektrykiem oraz Eltarg.PL - rynek elektrotechniki
Więcej informacji o mnie...

jacasquad
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: jacasquad » wt sty 01, 2019 18:27

Kolego e-sparks dzięki za kamyczek dorzucony to konwersacji. Napisałem bez pomiarów dlatego, że pomiary zostały jasno określone w realizowanej inwestycji. Mnie interesowało obszycie rozdzielni z tego konkretnego przykładu - i uzyskałem odpowiedź. Jestem zwolennikiem stwierdzenia że za jakość się płaci ale tylko raz 😉 a pomiary są bardzo ważną rzeczą i tego nie neguje.
Proszę admina o zamknięcie tego tematu ze względu na „ znamiona stanów zapalnych” gó....no - a raczej kupo-burzy. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Zablokowany