Życzenia administracji dla lokatora

Tytuł mówi wszystko za siebie. Prosimy jednak zachować umiar :)
ODPOWIEDZ
marekp59
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 118
Rejestracja: czw gru 25, 2003 21:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Życzenia administracji dla lokatora

Post autor: marekp59 » sob mar 13, 2021 23:33

Witam Klientka wystąpiła do ENEA o warunki na zmianę zasilania 1-fazowego na 3-fazowe. Warunki dostała więc wystąpiła do administracji o zgodę i dostała zgodę ale dodatkowo dostała jeszcze rzeczy do zrobienia które z lekka mnie zadziwiły . Ma sporządzić bilans mocy obciążajacych WLZ na odcinku ZK a RG a żeby to zrobić musi obliczyć na podstawie wartości zabezpieczeń p/licznikowych wszystkich 45 mieszkań oraz węzeł C.O. oraz inne obwody administracyjne. Na zdrowy rozum nikt nie dostanie wykazu zabezpieczeń przedlicznikowych indywidualnych lokali albowiem są to dane szczegółowe umowy i tu sie "kłania" RODO wiec jak można spełnic te wymagania. Czy koledzy mieli taki problem i macie moze wiedze jak to ugryźć ?Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Profesjonalny miernik instalacji elektrycznych
 

luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 673
Rejestracja: pt paź 12, 2012 16:53
Lokalizacja: Szczecin

Życzenia administracji dla lokatora

Post autor: luka2nd » ndz mar 14, 2021 14:21

Przecież przy zwiększaniu mocy zawsze trzeba zrobić bilans i złożyć u operatora schemat jednokreskowy. Nie ma innej opcji niż zrobić inwentaryzację. Moc obwodów części wspólnych powinna być do uzyskania w administracji, ale poszczególne mieszkania trzeba już spisać samemu. Jeśli liczniki są w jednym miejscu to nie będzie problemu - można albo odczytać wartości wkładek po kolorach kapsli, albo po prostu założyć jakieś standardowe wartości. Ja w takich przypadkach korzystam z opracowań COBR Elektromontaż (jeśli to stary budynek to zakładam 4kW dla instalacji 1-f) lub normy N-SEP-E-002 jeśli to budynek nowy.

Tomasz.Laz
Czytelnik
Czytelnik
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 27, 2010 6:25

Życzenia administracji dla lokatora

Post autor: Tomasz.Laz » pt kwie 02, 2021 12:39

Bilans mocy budynku robi się na podstawie mocy przyłączeniowych poszczególnych lokali ze współczynnikami jednoczesności wg. normy N-SEP-E-002. Administracja budynku powinna posiadać moce przyłączeniowe lokali oraz każdą zmianę mocy przyłączeniowej lokatora. Wartości zabezpieczeń przedlicznikowych mogą służyć do sprawdzenia, czy podane moce przyłączeniowe są prawidłowe. Taki bilans wraz ze schematem jednokresowym jako projekt musi zrobić projektant z uprawnieniami budowlanymi.

ODPOWIEDZ