Instalacja odgromowa - prowadzenie przewodów

Instalacje odgromowe, przeciwprzepięciowe, uziomy, połączenia wyrównawcze
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem. "Grupa Elektrycy"Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bezpiecznik123
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: bezpiecznik123 » ndz maja 05, 2019 11:45

STANCA pisze:
sob maja 04, 2019 13:00
Stanowisko PKOO w spr. tzw. "zwodów aktywnych".
Stanowisko PKOO w sprawie zwodów aktywnych znam. Przewody odprowadzające od tych zwodów aktywnych wykonywane są jako dwa (fotka poniżej). Fotkę wrzuciłem celowo z uwagi na to że takich urządzeń w tym mieście jest bardzo dużo. Praktycznie każdy budynek jest w to wyposażony i może z 10% jest wykonanych inaczej. Dlatego też pytanie jest takie, skoro to nie działa, a założonych jest tych urządzeń na 90% obiektów to czemu tam nie ma start ? Być możne to tylko szczęście (przynajmniej mi się tak wydaje) ? Oraz drugie, dlaczego nie są przestrzegane normy ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Solidne mierniki w najlepszej cenie

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » ndz maja 05, 2019 12:16

Mnie tu brakuje napisu:
W CZASIE BURZY PRZEJŚCIE DRUGĄ STRONĄ ULICY!!! :)

Pytasz:
"Dlatego też pytanie jest takie, skoro to nie działa, a założonych jest tych urządzeń na 90% obiektów to czemu tam nie ma start ? Być możne to tylko szczęście (przynajmniej mi się tak wydaje) ? Oraz drugie, dlaczego nie są przestrzegane normy ?"

Widać projektanci nie zastosowali się do rozporządzenia wykonawczego do Prawa Budowlanego i norm powołanych.
Dz. U. nr 75 poz 690 z p. zm.

par. 184.3 . Instalacja piorunochronna, o której mowa w par 184.3 powinna być wykonana zgodnie z wymaganiami Polskich Norm dotyczących ochrony odgromowej

Jak to oceni likwidator ubezpieczyciela, możemy się domyślać? Do kogo zwróci się klient jak ubezpieczyciel odmówi - wiadomo?
Adresy znajdzie na projekcie i w odbiorze prac wykonanych.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

Awatar użytkownika
bezpiecznik123
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany

Post autor: bezpiecznik123 » ndz maja 05, 2019 12:43

STANCA pisze:
ndz maja 05, 2019 12:16
Widać projektanci nie zastosowali się do rozporządzenia wykonawczego do Prawa Budowlanego i norm powołanych.
Dz. U. nr 75 poz 690 z p. zm.
Akurat to Prawo Budowlane projektantów nie dotyczy. Raczej tylko normy międzynarodowe, bo to instalacja na Liwie, a czy mają oni PB to już się nie zagłębiam. Jestem tam od czasu do czasu od kilkunastu lat. Dlatego też dziwi mnie że strat nie ma, a przecież jak się poparzy na mapę burzową to jest w tej samej strefie czyli 20-25 dni burzowych. Poniżej jeszcze fotka dużego znanego obiektu. Czy tam jest taka nie świadomość ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ