Instalacja odgromowa - przewody odprowadzające

Instalacje odgromowe, przeciwprzepięciowe, uziomy, połączenia wyrównawcze
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem. "Grupa Elektrycy"Forum Nie jestem elektrykiem
marcin225
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: marcin225 » pn wrz 09, 2019 20:44

(..)Czepiłeś się nie wiadomo czego, potem nie potrafiłeś napisać o co Ci właściwie chodzi, a teraz piszesz takie banały które wierz mi każdy projektant zna:) Każdy zna opracowania dr Musiała, Profesora Sowy i większość na podstawie tego projektuje.
Wierz mi natomiast , że bywają budynki których w żadnym opracowaniu nie znajdziesz i wtedy trzeba samemu znaleźć złoty środek. Ty oczywiście z tej strony zawodu nie znasz dlatego próbujesz się wymądrzać.
Ostatnio zmieniony wt wrz 17, 2019 6:46 przez EnergoTools, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto sformułowania obraźliwe

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

zygimar
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: zygimar » wt wrz 10, 2019 4:50

Ale co sądzisz o przewodach odprowadzających cofniętych od linii elewacji - ok 3m?

marcin225
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: marcin225 » wt wrz 10, 2019 8:51

zygimar pisze:
wt wrz 10, 2019 4:50
Ale co sądzisz o przewodach odprowadzających cofniętych od linii elewacji - ok 3m?
kogo pytasz? Bo ja już pisałem , że mogą być skoro nie ma innej opcji. Rok temu miałem przed oczami projekt akurat odgromówki wielkiego hotelu 5 gwiazdkowego. Architektura tego obiektu nie pozwalała na poprowadzenie przewodu odprowadzającego po elewacji więc szedł w słupach konstrukcyjnych (bednarka 25x4) między apartamentami... Potem schodzi do stropu nad garażem i w tym stropie bednarką 25x4 idzie aż do złącza kontrolnego w gruncie. Jest to oczywiście opis uproszczony bo wiadomo że Simcode zaraz przyjdzie i zaneguje wszystko :) W końcu on zaprojektowałby lepiej.

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Simcode » wt wrz 10, 2019 14:48

marcin225 pisze:
pn wrz 09, 2019 20:44
(...)Czepiłeś się nie wiadomo czego, potem nie potrafiłeś napisać o co Ci właściwie chodzi, a teraz piszesz takie banały które wierz mi każdy projektant zna:) Każdy zna opracowania dr Musiała, Profesora Sowy i większość na podstawie tego projektuje.
Wierz mi natomiast , że bywają budynki których w żadnym opracowaniu nie znajdziesz i wtedy trzeba samemu znaleźć złoty środek.
Po pierwsze jeśli ktoś nic nie ma do powiedzenia to opluwa innych bo brak mu argumentów.
Po drugie na pewno projektanci znają te zagadnienia tylko nie ty bo byś nie pisał to co napisałeś.
Cytat;

Druga sprawa konstrukcja budynku to monolit, zbrojenie skręcane między sobą,
do zbrojenia spawany drut jako przewód odprowadzający i co piętro wokół opaska.
Czyli tak naprawdę prąd będzie płynął po całej konstrukcji obiektu.

Żadna konstrukcja żelbetonowa która nie jest przygotowana do tego przed zalewaniem nie ma monolitu . A do zbrojenia jest spawany drut jako przewód odprowadzający a pręty pomiędzy zbrojeniami muszą być połączone trwale co pokazuje zdjęcie w opracowaniu . O tym chyba dowiedziałeś się dopiero tu i teraz obrażasz innych. Jeśli tego nie zrobi to kicha z konstrukcji.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony wt wrz 17, 2019 6:47 przez EnergoTools, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin225
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: marcin225 » wt wrz 10, 2019 14:55

Simcode pisze:
wt wrz 10, 2019 14:48
marcin225 pisze:
pn wrz 09, 2019 20:44
Czepiłeś się nie wiadomo czego, potem nie potrafiłeś napisać o co Ci właściwie chodzi, a teraz piszesz takie banały które wierz mi każdy projektant zna:) Każdy zna opracowania dr Musiała, Profesora Sowy i większość na podstawie tego projektuje.
Wierz mi natomiast , że bywają budynki których w żadnym opracowaniu nie znajdziesz i wtedy trzeba samemu znaleźć złoty środek.
Po pierwsze jeśli ktoś nic nie ma do powiedzenia to opluwa innych bo brak mu argumentów.
Po drugie na pewno projektanci znają te zagadnienia tylko nie ty bo byś nie pisał to co napisałeś.
Cytat;

Druga sprawa konstrukcja budynku to monolit, zbrojenie skręcane między sobą,
do zbrojenia spawany drut jako przewód odprowadzający i co piętro wokół opaska.
Czyli tak naprawdę prąd będzie płynął po całej konstrukcji obiektu.

Żadna konstrukcja żelbetonowa która nie jest przygotowana do tego przed zalewaniem nie ma monolitu . A do zbrojenia jest spawany drut jako przewód odprowadzający a pręty pomiędzy zbrojeniami muszą być połączone trwale co pokazuje zdjęcie w opracowaniu . O tym chyba dowiedziałeś się dopiero tu i teraz obrażasz innych. Jeśli tego nie zrobi to kicha z konstrukcji.
Pozdrawiam.
Kogo Ty cytujesz? Bo na pewno nie mnie :D
Ostatnio zmieniony wt wrz 17, 2019 6:49 przez EnergoTools, łącznie zmieniany 1 raz.

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: Simcode » wt wrz 10, 2019 20:50

Ok. to autor pomyłka w kopiowaniu.

ODPOWIEDZ