Metryka urządzenia piorunochronnego

Instalacje odgromowe, przeciwprzepięciowe, uziomy, połączenia wyrównawcze
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem. "Grupa Elektrycy"Forum Nie jestem elektrykiem
luka2nd
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: luka2nd » pt lip 05, 2019 13:13

Dziękuję za przydatne linki, poczytam sobie.

Nadal jednak mam wątpliwości co do kwestii związanych z projektowaniem. Co w przypadku, gdy podczas budowy nowego domu inwestor zażyczy sobie odgromówki, której nie było w projekcie budowlanym? A w przypadku już istniejącego budynku, który nigdy odgromówki nie miał? Czy potrzebny jest do tego projekt zatwierdzony przez osobę z uprawnieniami projektowymi?

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert

Post autor: STANCA » pt lip 05, 2019 13:45

W metryce jest zapis:
Nazwa i adres jednostki, która sporządziła projekt:

I co chcesz wpisać "szwagier".

Takie pytanie może zadać też przedstawiciel ubezpieczyciela, któremu zależy by odstąpić od likwidacji szkody.

Jak wiemy ochrona odgromowa i przeciwprzepięciowa to zespół środków. Aby to dobrać należy przeprowadzić analizę ryzyka, można to próbować wykonać na piechotę (tu potrzebna spora wiedza i dużo czasu), ale firma DEHN posiada dobry program który w tym pomaga.

"Oprogramowanie wspomagające projektowanie instalacji odgromowych
program DEHNsupport Toolbox
umożliwia przeprowadzenie różnych obliczeń w zakresie ochrony odgromowej - analizę ryzyka, obliczanie wysokości iglic, odstępów separujących oraz wymaganej długości uziomów. Program zapewnia praktyczne wsparcie dla projektantów, instalatorów oraz elektryków, dzięki któremu profesjonalne wdrożenie kompleksowych urządzeń piorunochronnych jest znacznie łatwiejsze.
"

https://www.dehn.pl/pl/dehnsupport

Przeanalizuj najpierw ryzyko spotkania z ubezpieczycielem.

STANCA
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

ODPOWIEDZ