Dwa różne czasookresy na jednym obiekcie

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Awatar użytkownika
Ramzes2
Rozmówca
Rozmówca

Re: Dwa różne czasookresy na jednym obiekcie

Post autor: Ramzes2 » wt maja 02, 2017 21:16

kodeks_karny pisze:za pomocą wprowadzenia jej w błąd
A teraz kwestia kogo wprowadzam w błąd, pisząc wcześniejszą datę?

Instalacja powiedzmy taka sobie, albo zagrożona w jakikolwiek sposób - niekoniecznie wymieniony w normach i jest zalecenie wykonania przeglądu wcześniej. To czy właściciel lub inna osoba ma obowiązek lub nie zastosowania się do tego to inna sprawa. Jak komuś coś się stanie rok po przeglądzie czy wcześniej, a Ty napisałeś równe 5 lat to będzie więcej problemów czy mniej? I nie piszę teraz o wzorowej instalacji w domku/mieszkaniu używanej przez dwie spokojne i "kumate" osoby.
Bardziej elektronik niż elektryk.
Z gazem, z prądem i z komarami nie ma żartów.
Moja pomoc jest czysto teoretyczna. Za Twoją ew. pracę odpowiadasz wyłącznie Ty.

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Awatar użytkownika
e-sparks
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: e-sparks » wt maja 02, 2017 22:11

Dyskusja z dwoma ekspertami z dziedziny pomiarów elektrycznych mija się z jakimkolwiek celem.

Gdyby jeszcze którykolwiek wykonywał takowe czynności i składał podpis na dokumentach opisujących stan instalacji zamiast przepisywania starych protokołów, gotów byłbym zrozumieć ich intencje...

Niechcący wywołałem dyskusję na poziomie jarmarcznym, chcąc poznać podstawę prawną/normatywną wykonywania "pomiarów" w cyklu innym, niż prawo budowlane wymaga. Nie oczekiwałem odpowiedzi typu zalecenie wcześniejszego powtórzenia kontroli instalacji ze względu na jej stan, lub zagrożenia środowiskowe!!!

Zalecenie to nie prawo i nie wymóg.

Natomiast twierdzenie o konieczności częstszego niż prawo nakazuje sięgania do kieszeni właściciela, lub użytkownika instalacji to ewidentne naciąganie.
I tylko tacy właśnie naciągacze protestują (choć umocowania prawnego nie potrafią podać).
Pozdrawiam, Wiesław

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: electrics » wt maja 02, 2017 22:15

Kolego, 5 lat pisze prawo, a nie np. Ty.
Ciebie nie interesuje co ktoś robi ze swoją instalacją, bo to nie jest Twój problem, tylko jego. Ty masz mu tylko sprawdzić i ewentualnie zasugerować, udzielić wskazówek i tyle. Nic więcej. Instalacja należy do właściciela, nie do osoby wykonującej pomiary. Ludzie, zejdźcie na ziemię. Ten kawałek papierka nie daje władzy, tylko umożliwia zarobienie pieniędzy w zamian za wykonaną pracę. Odpowiedzialność pomiarowca także jest wielce dyskusyjną kwestią, dlatego wielu ludzi przepisuje protokoły.

Awatar użytkownika
Ramzes2
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: Ramzes2 » wt maja 02, 2017 23:03

e-sparks pisze:Gdyby jeszcze którykolwiek wykonywał takowe czynności i składał podpis na dokumentach opisujących stan instalacji zamiast przepisywania starych protokołów, gotów byłbym zrozumieć ich intencje...
Skoro bawimy się w prawników i jesteśmy przy k.k.

Zniesławienie na forum to art. 212
Bardziej elektronik niż elektryk.
Z gazem, z prądem i z komarami nie ma żartów.
Moja pomoc jest czysto teoretyczna. Za Twoją ew. pracę odpowiadasz wyłącznie Ty.

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » śr maja 03, 2017 19:46

electrics pisze:Kolego, 5 lat pisze prawo, a nie np. Ty.
e-sparks pisze:Dyskusja z dwoma ekspertami z dziedziny pomiarów elektrycznych mija się z jakimkolwiek celem.

Gdyby jeszcze którykolwiek wykonywał takowe czynności i składał podpis na dokumentach opisujących stan instalacji zamiast przepisywania starych protokołów, gotów byłbym zrozumieć ich intencje...
Panów, jedynych słusznych pomiarowców odeślę jeszcze (żeby nie powtarzać wypowiedzianych fraz) do postanowień prawnych i normatywnych przytoczonych przez kol. Stanca w poście z: pt kwie 28, 2017 15:26. Oczywiście nikt nie każe się wam do nich stosować - zawarte tam jest sedno odstępstw od waszych świętych 5 lat - w świetle prawa.
Człowiek uczy się całe życie i ...

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: electrics » śr maja 03, 2017 21:02

To ja zapytam wprost.
Jakimi miarodajnymi kryteriami przy ocenie instalacji należy się kierować, żeby ten okres skracać? Pytam, ponieważ nie mam pojęcia pomimo dosyć dużego doświadczenia, kiedy wpisać skrócony i o jaki okres czasu, termin sprawdzenia danej instalacji? Czym mam się kierować konkretnie, aby nie być posądzonym o próbę wyłudzenia?
I jeszcze jedno pytanie.
Dlaczego w ogóle mam być zainteresowany stanem należącej do klienta instalacji i np. nie spać spokojnie, jeśli wykonam mu pomiar, dam protokół zgodny ze stanem faktycznym i wpiszę swoje zalecenia, jeśli za stan instalacji odpowiada właściciel?

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: elmontjs » śr maja 03, 2017 21:21

electrics pisze:To ja zapytam wprost.
Jakimi miarodajnymi kryteriami przy ocenie instalacji należy się kierować, żeby ten okres skracać? Pytam, ponieważ nie mam pojęcia pomimo dosyć dużego doświadczenia, kiedy wpisać skrócony i o jaki okres czasu, termin sprawdzenia danej instalacji?
Kol. electrics przecież już napisałem , po prostu wróć i przeczytaj post : autor: STANCA i nie ma co dalej drążyć a jak chcesz to pisz czasookresy 5-letnie a w zasadzie możesz wogóle nie pisać "terminu kolejnego przegladu" w protokole , bo przecież za stan i ważność badań/przeglądów i tak odpowiada zarządca (tak, tu się zgadzam) i po prostu śpij spokojnie. Norma 60364 jedynie zaleca podanie takiego terminu i jeżeli ma być skrócony to kryteria podane są "na tacy".
Człowiek uczy się całe życie i ...

electrics
Rozmówca
Rozmówca

Post autor: electrics » śr maja 03, 2017 22:51

Dlaczego Kolego wymigujesz się od odpowiedzi? Wymigujesz się dlatego, ponieważ odpowiedzi nie znasz a nie znasz dlatego, że takowa nie istnieje. W geście rozpaczy podpierasz się postem Kolegi STANCA, który pomimo dużej wiedzy, wyrocznią też nie jest i nic ponad ogólne stwierdzenie nie napisał. Nie chcę już drążyć tego tematu i pozostanę przy swoim zdaniu.

ODPOWIEDZ