Elma Easy-Iso - Squid - co to jest i do czego to służy

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwi
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Kontakt:

Elma Easy-Iso - Squid - co to jest i do czego to służy

Post autor: iwi » śr mar 21, 2018 22:41

Witajcie.
Razem z miernikiem Metrela otrzymałem takie cudo.
zastanawiam się do czego to służy? https://elma-instruments.com/products/e ... tests.aspx

Czyżby to rzeczywiście nie paliło już opraw z elektronicznymi modułami i podpiętych komputerów (załóżmy że ktoś zapomni wyłączyć)

Czyli podchodzę do rozdzielni podłączam to do zacisków L1,L2,L3,N (oczywiście po odłączeniu od napięcia) a drugi kabel od miernika do PE i mogę na instalację puścić 500V (1000V)?

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Re: Elma Easy-Iso - Squid - co to jest i do czego to służy

Post autor: domsat » śr mar 21, 2018 22:53

Ja już wiem po co to jest i na jakiej zasadzie działa. Trwało to chyba mniej więcej tyle samo czasu co stworzenie tego tematu. Elektrycy - czy nie umiecie korzystać z wyszukiwarki !

Awatar użytkownika
iwi
Elektryk zadeklarowany
Elektryk zadeklarowany
Kontakt:

Post autor: iwi » śr mar 21, 2018 23:25

domsat pisze:Ja już wiem po co to jest i na jakiej zasadzie działa.
To napisz jak wiesz. Chwalenie się, że wiesz nic do postu nie wniosło.
Jakie jest ryzyko użycia tego czegoś przy badaniu izolacji

domsat
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Post autor: domsat » czw mar 22, 2018 9:09

Przeczytałem i wiem.
SAGAB pisze:Elma Easy-ISO jest to małe, poręczne narzędzie pomocnicze do wykonywania testów izolacji. Przy pomiarach izolacji w obwodach silnoprądowych zawierających układy elektroniczne konieczne jest złączenie (zwarcie) wszystkich przewodów fazowych i przewodu zerowego ze sobą na czas pomiaru

W ten sposób zapewnia się, by nie wystąpiła żadna różnica potencjałów pomiędzy przewodami, która mogłaby spowodować uszkodzenie układów elektronicznych i innych wrażliwych urządzeń. Easy-ISO umożliwia w bardzo łatwy sposób zrealizowanie takiego zwarcia przed wykonaniem pomiaru. Test izolacji wykonywany jest na instalacji pozbawionej napięcia. Można np. wyłączyć główny wyłącznik zasilania i zamontować Easy-ISO na wyjściu wyłącznika różnicowoprądowego. W ten sposób można zmierzyć izolację całej instalacji za jednym pomiarem. Ważne jest, by po wykonaniu pomiaru z użyciem Easy-ISO usunąć zwarcie przewodów przed ponownym podaniem napięcia zasilającego.

Easy-ISO składa się z czterech sond magnetycznych oraz czterech przewodów, które są połączone razem w jednym gniazdku pomiarowym (gniazdko do wtyku bananowego). Dzięki temu, że sondy są magnetyczne przewody trzymają się samoczynnie w punkcie pomiarowym bez konieczności użycia narzędzi i bez ryzyka odłączenia się któregoś przewodu. Elma Easy-ISO spełnia wymagania IEC 61010 CAT III 600Vwięcej...

ODPOWIEDZ