POMIARY ELEKTRYCZNE - Tymczasowa zabudowa targowa

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 1816
Rejestracja: śr maja 22, 2013 19:49

POMIARY ELEKTRYCZNE - Tymczasowa zabudowa targowa

Post autor: Simcode » wt paź 16, 2018 19:17

Kogo ty masz za szefa ? Targi czy inne zgromadzenie to miejsce publiczne i pomiary muszą być i to bez względnie . Co do projektu to nigdy nie słyszałem o takowym wypadku. Do protokółu dołączasz schemat instalacji wraz z naniesionymi pomiarowymi punktami.



Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja
 

Awatar użytkownika
STANCA
Ekspert
Ekspert
Posty: 5756
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 20:44
Lokalizacja: gmina Kobierzyce

POMIARY ELEKTRYCZNE - Tymczasowa zabudowa targowa

Post autor: STANCA » śr paź 17, 2018 11:56

Jak już jesteśmy przy wystawach i targach to przytoczę:

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0070820556
Ustawa z dnia 13 kwietnia 2007 r. o kompatybilności elektromagnetycznej

Art.19.
1. Dopuszcza się eksponowanie na targach, wystawach i pokazach
urządzeń podlegających obowiązkowej ocenie zgodności bez deklaracji zgodności i oznakowania CE, w celu prezentacji ich działania, pod warunkiem uwidocznienia informacji, że wystawione urządzenie nie może być wprowadzone do obrotu ani oddane do użytku do czasu przeprowadzenia oceny zgodności.

2.Prezentacja działania urządzenia, o której mowa w ust.1, jest możliwa pod warunkiem przedsięwzięcia środków zabezpieczających przed powstawaniem zaburzeń elektromagnetycznych.
"Gdyby ludzie wiedzieli jak rzadko zostają zrozumieni woleli by milczeć"

J. W. von Goethe

ODPOWIEDZ