Pomiary w bloku - jaki powinien być zakres protokołu

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
electrics
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 775
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 17:53
Lokalizacja: mazowieckie

Pomiary w bloku.

Post autor: electrics » pn sie 27, 2018 9:27

STANCA pisze:
ndz sie 26, 2018 18:22
A jak porównasz co 5 lat temu było i ile, czasem jest to ważne w celu zdiagnozowania? Ja te protokoły chciałbym spotykać w

KSIĄŻCE OBIEKTU BUDOWLANEGO.
https://www.piib.org.pl/budownictwo-akt ... udowlanego

W książce mają być, jak podaje par 5
4) protokoły kontroli oraz badań określonych w art. 62 ust. 1 i 2 ustawy oraz przeprowadzonych remontów i przebudowy obiektu.

P B
http://prawo-budowlane.org/utrzymanie-o ... dowlanych


Dz.U. 1999 nr 74 poz. 836

Dziennik Ustaw199974poz. 836

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych.
Tekst aktu:
D19990836L.pdf
Tekst ogłoszony:
D19990836.pdf
Status aktu prawnego:
obowiązujący


http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 9990740836

koniec kropka :)

STANCA
Kolego Stanisławie, doceniam zasób Twojej wiedzy i doświadczenia, jednak w tej kwestii pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą.
Nigdzie nie ma jasno napisane, że użytkownik/właściciel obiektu ma otrzymać protokoły z pomiaru impedancji, uziemienia, rezystancji, różnicówek. Nic takiego nigdzie nie jest napisane i nikt oprócz elektryków takich protokołów nie daje. Właściciel/użytkownik, powinien dostać protokół z kontroli pozytywny lub negatywny - z wyszczególnieniem usterek. Dla niego to jest miarodajne i to ma mu określić kompetentny fachowiec. Użytkownik nie musi się znać na cyferkach z protokołów i jego tdk nsprawdę niewiele to poeinno obchodzić.



Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja
 

daro1958
Rozmówca
Rozmówca
Posty: 57
Rejestracja: wt mar 02, 2004 20:03
Lokalizacja: Siedlce

Pomiary w bloku.

Post autor: daro1958 » pn sie 27, 2018 12:28

Wrócę do tematu przegląd został przez pomiarowca wykonany tylko w części (pomierzone gniazda w kuchni i łazience) reszta gniazd pokoje przedpokój nie pomierzone.
Teraz pytania: Czy przegląd został wykonany poprawnie ?
Czy wystarczą te pomiary do przeglądu 5 letniego ?
Pozdrawia. :)

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny
Posty: 1650
Rejestracja: pn maja 31, 2010 15:36

Pomiary w bloku.

Post autor: elmontjs » pn sie 27, 2018 19:47

daro1958 pisze:
pn sie 27, 2018 12:28
Czy wystarczą te pomiary do przeglądu 5 letniego ?
Jest to okresowy przegląd instalacji elektrycznej w skład którego wchodzą pełne oględziny (ogólny stan urządzeń i instalacji, dobór osprzętu do warunków środowiskowych, dobór przewodów itp) i komplet prób elektrycznych tj. pomiar pętli zwarcia i sprawdzenie skuteczności samoczynnego wyłączenia (jeżeli dotyczy), badanie RCD (jeżeli są), pomiar rezystancji izolacji DLA CAŁEJ INSTALACJI MIESZKANIA. Wniosek ? ... z wypowiedzi kolegi wynika , że przegląd został wykonany niestarannie i niekompletnie. Jeszcze jest pytanie co znajdzie się w protokole :D
Człowiek uczy się całe życie i ...

ODPOWIEDZ