Pomier rezystancji izolacji YKY

Badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych.
Regulamin forum
Na tym forum głos mogą zabierać tylko profesjonaliści! Zadeklaruj, że jesteś Elektrykiem dołączając do Grupy: Elektrycy lub przejdź na forum Nie jestem elektrykiem.
"Grupa Elektrycy" Forum Nie jestem elektrykiem
ODPOWIEDZ
JARFACH
Rozmówca
Rozmówca

Pomier rezystancji izolacji YKY

Post autor: JARFACH » pn sty 22, 2018 23:16

Witam
Pytanie przy kablu YKY pomiar rezystancji izolacji wykonujemy 2,5kV, 20Mom/1 km i uwzględnienie wsp. temperaturowego- tyle przepisy. Jak traktować YKY4x2,5 zasilający silnik 2,2kW pracujący w sieci TT zabezpieczony nadmiarowoprądowo s303 C16, długość linii ok. 10m, ułożenie w korycie kablowym z pokrywą ( na zewnątrz) - ja potraktowałem go jak przewód - pomiar 1kV i rezystancja powyżej 1Mom - miernik MIC10 pomiar powyżej 2Gom - inspektor zakwestionował pomiar i powiedział że jeżeli są przepisy lub wytyczne którymi udowodnię że mogę potraktować kabel jako przewód zasilający to może odebrać pomiary. Jako ciekawostkę dodam że w projekcie były przewody YDY 4x2,5 ale zostały zamienione na YKY "...bo muszą być wszystkie czarne.." (słowa jednego z inspektorów). Może trochę rozwlekle ale proszę o pomoc

Post autor: sklep dla Elektryków » teraz

Wyjątkowa promocja

Simcode
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Re: Pomier rezystancji izolacji YKY

Post autor: Simcode » wt sty 23, 2018 18:23

JARFACH pisze:Pytanie przy kablu YKY pomiar rezystancji izolacji wykonujemy 2,5kV,
A w oparciu o jakie przepisy wykonujesz pomiar rezystancji takim napięciem?

Awatar użytkownika
elmontjs
Elektryk Aktywny
Elektryk Aktywny

Re: Pomier rezystancji izolacji YKY

Post autor: elmontjs » wt sty 23, 2018 18:58

Podobny temat już "ogarnialiśmy" : https://ise.pl/forum/pomiary-elektryczn ... -yky-16433..
Człowiek uczy się całe życie i ...

ODPOWIEDZ